Trenér Šach nemohl v utkání počítat s celkem pěti hráči základní sestavy. „Brankář Vančát je s reprezentací plážového fotbalu v Číně, Soldát má zlomený palec na noze, Haas je nemocný, Němec s Vaškem Lípou zase byli v práci. Musel jsem si tak vzít dovolenou a shánět hráče,“ přiblížil sedlčanský trenér problémy se složením základní sestavy. V ním se museli nakonec objevit nemocní Hájek s Krůtou a na lavičce byli připraveni Dvořák z béčka, dorostenec Matoušek a zraněný Senft.

Zápas nezačal pro Sedlčany vůbec dobře. Už v 7. minutě propadl za jejich obranu výkop hostujícího brankáře Rojíka, který si našel Požárek a pohodlně otevřel skóre. „Šlo o hrubou chybu našich stoperů,“ popsal hlavní příčinu inkasované branky Ladislav Šach.

Zbytek prvního poločasu už mnoho fotbalové krásy nenabídl. Domácím se v jeho průběhu vůbec nedařilo. Jedinou gólovou šanci měl po rohu Hájek, kterého však vychytal hostující brankář. Klatovy se sice snažily a bojovaly, ale ani v jejich případě to nevedlo k dalšímu úspěchu. O poločase přesto drželi jednobrankové vedení. „Hra z naší strany nebyla vůbec dobrá. Věděli jsme, že pokud chceme bodovat, musíme se zlepšit,“ konstatoval Šach.

Po přestávce už to od jeho svěřenců byla úplně jiná písnička. Domácí hráči byli jasně lepší a hnali se za vyrovnáním. Klatovy, díky skvělým zákrokům svého gólmana odolávaly do 60. minuty, kdy si na Repetného centr naskočil Hájek a tentokrát se hlavou nemýlil

Jenže 72. minuta přinesla pro sedlčanské fotbalisty další komplikaci. Vystyd fauloval ve vápně a uviděl červenou kartu. Z následné penalty opět převážil misky vah na klatovskou stranu Krejčí.
Sedlčany se ovšem nevzdaly za další čtyři minuty bylo znovu srovnáno, když akci Repetného a Lípy úspěšně dokončil Kdolský. Povzbuzení domácí hráči se dokonce snažili o vstřelení vítězného gólu, ale Brotánka vychytal klatovský gólman a střely Repetného a Matouška minuly cíl.

Duel tak nakonec došel do penalt, ve kterých byli úspěšnější Klatovy, které získaly bod navíc. „Naši obvyklí střelci penalt nebyli na hřišti a zkušeným hráčům se nechtělo. Proto šli mladí, kteří nedali, ale mají pochvalu za statečnost. Pochvalu si však za druhý poločas zaslouží kompletní mužstvo,“ prohlásil na závěr sedlčanský trenér Ladislav Šach.

Tatran Sedlčany – Klatovy 2:3 po pen. (0:1).

Branky: Hájek, Kdolský – Požárek.

Tatran Sedlčany: Glogar – Repetný, Vystyd, Brotánek, Lípa – Kdolský, M. Dvořák, Kvěch (89. J. Dvořák), Hájek (61. Hofman) – Krůta (46. Matoušek), Sirotek