ROZHODL EXLIGISTA LOUČKA

Nový Knín byl proti Černolicím, které mají ve svém středu několik exligových fotbalistů, jasným outsiderem. Úvod utkání naznačil, že by se papírové předpoklady měly potvrdit, když po třinácti minutách otevřel skóre Kruf. Ševci ovšem zabojovali a skóre velmi brzo otočili. Už za devět minut nejprve srovnal Kozohorský a za dalších pět dostal Nový Knín do vedení Stočes. „První poločas jsme hráli velmi dobře. Rychlý inkasovaný gól nás nepoložil, naopak jsme dvěma góly skóre otočili a měli dobrou výchozí pozici do druhé půle,“ řekl střelec vyrovnávací branky Pavel Kozohorský.

Po změně stran ovšem Černolice zatlačily svého soupeře a Ševci dokázali odolat pouze šest minut, po kterých vyrovnal Kocián. Nerozhodný stav poté vydržel do 71. minuty, kdy exligový Luboš Loučka vstřelil třetí branku Černolic. Nový Knín už poté nenašel sílu na odpověď a tak nakonec nezískal ani bod. „Mrzí to, nebyli jsme daleko,“ zhodnotil stručně Kozohorský.

BODOVÉ NADĚJE ZHASLY V ZÁVĚRU

Souboj Votic a Tochovic, šestého a pátého celku tabulky, sliboval zajímavou a vyrovnanou podívanou. Hosté se museli obejít bez svého nejlepšího střelce Matěje Štochla, což pro ně byla citelná ztrátu. I tak si stejně jako soupeř vytvořili řadu zajímavých gólových příležitostí.

Přestože se diváci rozhodně nenudili, branek se dočkali až ve druhém poločase. Bezgólový stav zlomil těsně po hodině hry votický Tábořík, ale už za čtyři minuty odpověděl zkušený Petr Jendruščák, který proměnil nařízenou penaltu.

Tochovice ale zcela nezvládli poslední šestiminutovku, ve které se postupně prosadili Kolář, Homola a Zoubek, kteří Voticím zajistili vítězství 4:1.

PODLESÍ DOSTALO LEKCI Z EFEKTIVITY

Podlesí vstoupilo do zápasu s Vestcem aktivně a svého soupeře zatlačilo, ale z úvodního náporu nedokázalo nic vytěžit. „Měli jsme v prvních dvaceti minutách dát dva góly a zápas by se vyvíjel jinak,“ má jasno předseda Podlesí Radim Černohorský.

Jenže to se nestalo a naopak udeřilo na druhé straně, když se ve 34. minutě potrestal Hájkovu chybu v rozehrávce Novák. „ Z našeho tlaku nic nevytěžíme a soupeři následně darujeme gól,“ zlobil se Černohorský.

Po změně stran se však domácí hned dočkali vyrovnání, o které se ve 46. minutě postaral Černý a zdálo se, že vývoj utkání se zlomí na jejich. Ovšem stal se pravý opak. Vestec si po třech minutách a gólu Štumpfa vzal náskok zpět. Po hodině hry navíc zvýšil Kargl na 1:3. „Vestec měl tři šance a dal tři góly. I přesto jsme si poté vypracovali příležitosti a mohli jsme stav i otočit, ale bohužel jsme je neproměnili“ litoval Černohorský.

Tři minuty před koncem se přeci jen podařilo snížit Červenkovi, ale to bylo vše a Vestec si tak odvezl všechny body.