Tochovice dohrály sezonu v krajském přeboru jako první. V předehrávce posledního kola vyhrály v Sedlčanech 4:3. Vědělo se, že na domácí lavičce končí trenér Vlastimil Zelenka. Vítěznou rozlučku zažil i jeho protějšek Petr Janota. Ten po posledním zápase oznámil vedení osmého týmu tabulky, že také končí. Přijal totiž nabídku Králova Dvora, který v uplynulém ročníku spadl z České fotbalové ligy do divize.

„Co se dá dělat? Jednalo se o jeho rozhodnutí. Vázaného smlouvou jsem ho neměl,“ zoufal si předseda klubu Ladislav Černý. „Zájem o něj byl, což jsem věděl už dřív, že ale odejde, mi řekl hned po sezoně po posledním zápase,“ posteskl si dál první muž Tochovic.

Účastník krajského přeboru, který příští úterý zahajuje přípravu na novou sezonu, je momentálně bez hlavního trenéra. Na nástupci Janoty se podle slov Černého pracuje a do týdne by mělo být hotovo. Nový trenér už byl měl být na prvním tréninku. „Jedná se o známější jméno v regionu. V Tochovicích bude trénovat ale poprvé,“ nastínil předseda klubu.

Osmý tým uplynulé sezony navíc ztratil kromě Janoty i tři hráče. Všichni využili červnového letního přestupu a zamířili ke konkurenci. Citelné oslabení bude hlavně zejména v odchodu Josefa Čížka, který bude nově působit o soutěž níž v I. A třídě v barvách Spartaku Příbram. Stejným směrem zamířil i Dominik Dušek. Naopak Lukáš Kilián přestoupil do Chlumce, kde se potká s řadou bývalých spoluhráčů či trenérem.