Duel nabídl mino jiné i jeden velmi pikantní souboj. Proti sobě se poprvé v kariéře postavili bratři Junkové. Vše bylo umocněno tím, že starší Jiří nastoupil na levém beku a mladšímu Patrikovi patřila zase levá záloha, což znamenalo, že se oba pravidelně potkávali v osobních soubojích. „Nastoupit proti bráchovi je něco speciálního. Samozřejmě jsme se před zápasem trochu hecovali,“ shodli se oba.

Od úvodního hvizdu však měl větší důvod k radosti starší Jiří, jehož Aritma zatlačila Dobříš a hrozila především díky dlouhým autům a standardním situacím. Navíc se už v 6. minutě, zásluhou Glasnoviče, dostala do vedení. Poté se připomněli také dobříšští, ale pokusy Jana Šraina a Štěpána Maryšky nemířili mezi tři tyče. Tento prostor našel až kapitán Talůžek, ale s jeho hlavičkou si poradil gólman Stareček. Jeho protějšek Jan Šedivý se zase blýskl při tutovce Rybky.

Klíčový moment střetnutí přišel ve 26. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Radek Procházka, což znamenalo pro velkou komplikaci v cestě za bodovým ziskem. Proti početní výhodě soupeře domácí jen s těží něco vymýšleli. Naopak Aritma zvýšila svůj tlak a Šedivý tak musel několika skvělými zákroky držet akci svého týmu nad vodou. Především jeho zásluhou měla Dobříš v poločase pouze jednobrankovou ztrátu.

Ve velmi podobném duchu se pokračovalo i po přestávce. Aritma chtěla navýšit svůj náskok, čímž by si dodala klid, ale Šedivý zprvu odolával. Nakonec hostům v 60. minutě pomohl nešťastným zákrokem Patetl, který si srazil míč do vlastní sítě a bylo to o dva.

Za dalších pět minut se podruhé trefil Glasnovič a bylo definitivně rozhodnuto.Poté se už hosté nikam nehnali a v klidu kontrolovali hru. Dobříšští hráči se však nevzdali a bojovali. V jejich největší šanci ale neuspěl Maryška a tak už se na výsledku nic nezměnilo. „Proti kvalitnímu soupeři, jakým Aritma rozhodně je, rozhodlo vyloučení. Navíc jsme si dali vlastní branku, takže jsme měli i trochu smůly. Přesto to kluci nezabalili a i v deseti se snažili o korekci výsledku,“ cenil si kouč Martin Šrain.