„Prakticky od začátku února jsme se sešli v kabině zase kompletní. Už na pátečním tréninku byla z mužstva cítit energie a bylo jasné, že soupeř to u nás nebude mít lehké,“ tušil už před výkopem trenér Spartaku Příbram Marek Zárybnický.

Jeho předpověď se v úvodu naplnila. Spartak svého soupeře od začátku přehrával a zaslouženě šel do vedení už ve 2. minutě, kdy Vašek uvolnil Bábíčka, který obešel brankáře a se zakončením už neměl problém. Na další branku se dlouho nečekalo. Běžela teprve 10. minuta, když si Morav našel míč ve vápně a uklidil míč k pravé tyči tuchlovické branky. Spartak svého soupeře drtil a mohl přidat i další góly, jenže Voříšek, Červeňak, Machač ani Vašek neuspěli. „Soupeř byl v této době pod velkým tlakem a měl i štěstí. Po dvaceti minutách hry jsme asi měli dojem, že se nemůže nic stát a začali jsme chybovat,“ uvedl Marek Zárybnický.

Navíc po půlhodině hry přišel nedovolený zákrok v pokutovém území a pokutovým kopem pro hosty, kteří tak dostali velkou šanci snížit a vrátit se zpět do zápasu. Tuchlovický Fitko nedal Solnařovi šanci a snížil na 1:2, což bylo zároveň poločasové skóre.

Po změně stran sice jako první zahrozily Tuchlovice, poté ale hru ovládl Spartak, což se následně odrazilo i na skóre. V 56. minutě se dostal k míči Vašek a vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Třetí branka domácí uklidnila, ale soupeř se nehodlal vzdát bez boje. Solnař musel řešit několik zapeklitých situací, ale i s pomocí břevna vše zvládl. Definitivu na zisk tří bodů dal Spartaku v 80. minutě kapitán Voříšek, který korunoval gólem svůj velmi dobrý výkon. Konečnou podobu výsledku pak minutu před konce stanovil Matějka a Tuchlovice si tak vykoledovaly pětigólový příděl. „Soupeř si potupného bůra, za svou bojovnost, nezasloužil, ale naši hráči sršeli energií. Za aktivitu byli odměněni krásným výsledkem. Hráčům děkujeme a věříme, že si střeleckou potenci přeneseme i do dalších zápasů. Jak důležité vítězství bylo, napovídá i sled následujících velmi těžkých utkání,“ řekl Marek Zárybnický.

SK Spartak Příbram – AFK Tuchlovice 5:1 (2:1). Branky: Bábíček, Morav, Vašek, Voříšek, Matějka – Fitko pen. Spartak Příbram: Solnař – Červeňák (80. Hájek), Klemš, Ševr, Machač – Rampa A., Rampa M. – Voříšek (84. Šilhavý), Morav (60. Suchý), Vašek (75. Matějka) – Bábíček (87. Trefný).