Zápas od začátku nabídl velmi zajímavou podívanou. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a k vidění byla řada šancí, především na spartakovské straně. „Od počátku bylo patrné, že se bude hrát hodně soubojový zápas, v dobrém tempu a s kombinacemi na obou stranách. Obě mužstva se snažila hrát kombinačně. My jsme těžili především ze hry naší středové řady, která vybojovala spoustu míčů a také rychlonohých křídel Vaška s Červeňákem,“ přiblížil kouč Marek Zárybnický.

A byl to právě Martin Vašek, který v 18. minutě otevřel skóre zápasu, po co jeho střela zapadla na zadní tyč rejšické branky.

Poté se osmělili i domácí, ovšem jejich šance pochytal, ve spolupráci s obranou, výborný Solnař. Ani Spartak své další šance nevyužil a tak v poločase držel jednobrankové vedení.

Po změně stran aktivita příbramských hráčů neustala, ba naopak. „Očekávali jsme nápor domácích, ale nechtěli jsme se nechat zatlačit, což se podařilo,“ myslí si Zárybnický.

Už po pěti minutách druhé půle totiž Machač načechral míč na hlavu Bábíčka a bylo to o dvě branky. Když v 65. Machač přidal sám třetí branku, zdálo se být rozhodnuto. „ S domácími to vypadalo zle, ale zbraně nesložili a my stále museli být ostražití, přiznal Marek Zárybnický.

Rejšice byly se nakonec dočkaly snížení v 77. minutě, kdy Sobol proměnil pokutový kop. Když o osm minut později přišla chyba příbramské obrany, kterou potrestal Klíma, mohl se Spartak začít ztrachovat o vítězství. Jenže tři minuty se po akci Hájka s Rampou prosadil Trefný a dal příbramským fotbalistům definitivní jistotu zisku tří bodů. „Moc si ceníme bodů z Rejšic, které hrály velmi dobře. Byl to bojovný, rychlý a hlavně oboustranně férový fotbal s šancemi na obou stranách, který se mohl divákům líbit. Rejšice si zaslouží v soutěži zůstat a přejeme jim záchranu. Naši hráči museli vynaložit veškerý um, aby uspěli. O to je vítězství cennější a pro mladší hráče se opět jednalo o skvělou zkušenost,“ zhodnotil příbramský trenér Marek Zárybnický.

Vítězství posunulo Spartak na čtvrtou příčku a navíc dodalo sebevědomí do nadcházejících důležitých bojů z těžkými soupeři. „Teď nás doma čeká Poříčí nad Sázavou, tedy soupeř se zvučnými jmény a hlavně tým, který kromě Klíčan na jaře všechny jednoznačně poráží. Pro náš tým to bude výzva a mohlo by to přilákat i zvýšený zájem diváků. My se těšíme na výborný fotbal,“ dodal kouč Zárybnický.

Rejšice – Sp. Příbram 2:4 (0:1).

Branky: Sabol, Klíma – Vašek, Bábíček, Machač, Trefný .

Sp. Příbram: Solnař – Klemš (90. Matějka), Krejča, Suchý, Machač – Ševr, Rampa M., Rampa A. – Červeňák (64. Hájek), Bábíček (80.Trefný), Vašek (75´ Morav).