„Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, který je právem v popředí tabulky, ale několikrát jsme si vyzkoušeli, že se můžeme při správném přístupu rovnat se všemi. Proto jsme i v tomto zápase chtěli uspět a získat tři body,“ měl jasno Marek Zárybnický.

Od prvních minut bylo vidět, že hosté nepřijeli hrát otevřenou partii a čekali spíše na rychlé kontry. Byl to tedy Spartak, který držel míč, ale ani jeho hráči se v prvním poločase do šancí příliš nedostávali. „Měli jsme jednu tutovku. Brankář však byl včas venku a šanci chytil,“ konstatoval Zárybnický. V poločase tak do kabin oba týmy odcházely za bezbrankového stavu.

Po obrátce z počátku dění na hřišti příliš nezměnilo. „Bušili jsme do zavřené obrany soupeře. Šancí bylo o málo více, než v první půli, ale soupeř výborně bránil a odolával,“ popsal úvodu druhé půle Marek Zárybnický.

Spartaku nakonec do vedení pomohl rohový kop, po kterém se v 57. minutě prosadil Krejča. „Když soupeř prohrával, poslal do hry zkušeného Borka a obraz hry se úplně otočil. Najednou jsme tahali za kratší konec a soupeř pomalu ovládal střed hřiště,“ poznamenal Zárybnický.

Trenéři museli na vývoj hry zareagovat a poslali na hřiště Matěje Rampu, jehož úkol byl jasný. „Měl se postarat právě o bývalého ligistu Borka a nedovolit mu režii hry. Matěj úkol splnil a vše nasvědčovalo, že domácí zápas zvládneme,“ věřil Zárybnický.

Jenže Lhota dokázala v poslední minutě vyrovnat zásluhou Šalamouna na 1:1. „Bohužel jsme udělali chybu, soupeř využil nabídnutého volného prostotu a vyrovnal stav. Dá se říci, že nám Lhota oplatila naše vyrovnání z podzimního zápasu, kde jsme také vyrovnávali v závěru,“ našel paralelu s podzimní duelem Marek Zárybnický.

V následné rozstřelu však přeci jen Spartak vyválčil bod navíc. „Penalty nám opět vyšly a připisujeme dva body. Vážíme si toho, ale chtěli jsme více, protože vítězství za tři body by nás posunulo právě před Lhotu,“ zakončil své hodnocení Marek Zárybnický.

SK Spartak Příbram – SK Lhota 2:1 po pen. (0:0). Branky: 57. Krejča – 89. Šalamoun

Spartak Příbram: Solnař – Krejča, A. Rampa, Suchý, Machač – Vašek (72. M. Rampa), Morav (46. Šváb) , Červeňák (57. Hájek), Ševr – Bábíček (85. Trefný), Matějka (46. Voříšek).