Spartak tušil, že ho na půdě o záchranu hrajících Poříčan nečeká jednoduchý duel. Navíc do něj nevstoupil vůbec dobře a domácí Pařízek v 7. minutě otevřel skóre. Odstartoval tím pořádnou přestřelku, která se strhla v první půli. Příbramští hráči přidali na bojovnosti a ve 25. minutě se mohli radovat z vyrovnání, o které se postaral Antonín Rampa. Stačilo ovšem dalších deset minut a hosté opět ztráceli. Sudí odpískal ve prospěch domácích pokutový kop, se kterým si Snop poradil a vrátil Poříčanům vedení. Ani druhý gól Spartak nepoložil a pět minut před pauzou se mu podařilo znovu vyrovnat, když se trefil Vašek. „Musím hráče pochválit za to, jak bojovali a nevzdali se,“ řekl Marek Zárybnický.

Po přestávce gólů a šancí ubylo a tak rozhodla situace ze 78. minuty, kdy sudí odpískal druhou a zároveň velmi spornou penaltu, proti příbramským hráčům. Zodpovědnost na sebe vzal znovu Snop a opět se nemýlil. Na příbramské straně vyvolal tento moment velké emoce a trenér Marek Zárybnický byl následně vykázán na tribunu. „Já jsem to nezvládl a obdivuji hráče, že oni dohráli zápas v klidu,“ svěřil se Zárybnický.

Spartak už odpovědět nedokázal a domů odjel s prázdnou. „Těšíme se na poslední tři duely, ve kterých věřím, že si zahrajeme fotbal,“ uzavřel Marek Zárybnický.

Poříčany – Spartak Příbram 3:2 (0:0). Branky: 36. a 78. (oba pen) Snop, 7. Pařízek – 25. A. Rampa, 40. Vašek.

Spartak Příbram: Javorský – Krejča, A. Rampa, Voříšek (46. Hančár), Machač – Vašek, Šváb (76. Klemš), Červeňák (85. Matějka), Hájek – Bábíček (82. Trefný), M. Rampa.