První přípravný zápas sehrál Spartak až na konci ledna. Místo původního utkání s Komárovem se ale utkal s týmem Příbrami do 18 let a porazil ho 4:2. Další duel sehráli svěřenci Zdeňka Míky až 9. února, kdy na domácí umělé trávě nakonec urvali v závěru vítězství nad divizní Dobříší v poměru 4:3. „Víc než výsledek se mi líbil herní projev, což není jednoduché. Vždycky to chvilku trvá a proti Dobříši nám to naskočilo. Navíc jsme měli šest hráčů ze základní sestavy mimo. Je z čeho brát,“ pochvaloval si kouč lídra I. A třídy.

Hlavnímu trenérovi Spartaku ukázaly oba přípravné duely tvář, která se v týmu buduje poslední rok a půl a jakou by se chtěli Příbramští prezentovat. Navíc se zkraje přípravy, měsíc před začátkem jarní části, prokazuje v týmu vysoká produktivita. „To byl jeden z bodů, na který jsme se v zimní přípravě zaměřili. Nechtěli jsme všechno nechávat na Mírovi Slepičkovi, protože jsme nevěděli, jak na tom bude. Proto jsme chtěli rozložit góly do mančaftu, což se daří,“ uvedl Míka a zatím si produkci hráčů může pochvalovat. Osm gólů ve dvou duelech ja parádní počin.

Další dobrou zprávou nejen pro něj, ale i pro celý Spartak je, že Miroslav Slepička bude pokračovat. Na podzim sice přijal nabídku druholigové Příbrami dělat asistenta trenéra, nicméně na začátku roku 2022 se funkce z časových důvodů vzdal a tak může dál válet a střílet góly v I. A třídě. „Můžeme se na něj spolehnout. Jak on pomáhá nám, tak my musíme pomoci jemu,“ konstatoval Míka. I se zkušeným střelcem se tak vedoucí tým soutěže pokusí o vysněný postup do krajského přeboru. „Nemáme se za co schovávat a chceme na jaře o něj zabojovat,“ prohlásil kouč.

Spartak hledal posily do útoku ale marně. Míka přiznal, že nikoho nenašli, alespoň dopředu. Museli tak připravit tréninky, aby rozložili produktivitu mezi vícero hráčů, kteří jsou schopni dávat góly, což se zatím kupodivu daří. Nicméně jedna změna v týmu přeci jen je. Z Kladna přišel 24letý stoper Daniel Sirůček, který si prošel například Jedomělicemi nebo Vinařicemi.

Spartak Příbram – Dobříš 4:3 (2:0)

Plán zimní přípravy

12. února
10:00 Spartak – Chlumec (Pohár SKFS)

19. února
10:00 Spartak – Milevsko

24. února
18:00 Spartak – Chýnov

26. února
10:00 Spartak – Čimelice

5. března
10:00 Spartak - Milín