„Vítězství s prvním týmem tabulky je vždy cenné a jedná se o skvělý počin. Je však třeba nadále trpělivě a na sto procent pracovat v každém zápase, protože tahle soutěž chyby neodpouští, to už jsme si vyzkoušeli,“ zůstal při zemi jinak nadšený vedoucí týmu Spartaku Martin Dostálek.

Spartak měl v úvodu štěstí, že sebevědomý sok nevyužil svých dvou možností. Pak se domácí oklepali, Rys hezkou rybičkou provětral ještě gólmana, ale následně už Bábíčkovo posunutí míče proměnil – 1:0!

Tohle dostalo domácí na skvělou vlnu, po které jeli až do konce poločasu. A když Vašek vrátil přetažený centr do ohně, protlačil se ke druhé trefě Bábíček.

Příbramští parádně zahájili i druhou půli a dvěma slepenými góly duel rozhodli. Nejprve se k úžasnému sólu vydal Machač (50.), a byť už se zdálo, že mu míč uteče, ještě se natáhl a ve skluzu podstřelil gólmana hostů. A hned vzápětí potrestal hrubku hostů v rozehrávce nekompromisně Vašek, jehož parádně vysunul Bábíček.

Už těžko mohl pochybovat o výhře domácích, ale Horky se přece jen ještě o zázrak pokusily. Trenér vyslal na hřiště vysokého Šimka, který hned začal zlobil a ze třetí šance vykřesal slabý plamínek naděje.

Ten naštěstí brzy sfoukl pátou brankou Vašek, jehož našel přetaženým centrem na zadní tyči Červeňák.

Odevzdaný protivník pak pustil Spartakovce do dalších možností, Mora měl úplně tutovou, ale skóre se už nezměnilo. I tak vyznívá pro Příbram fantasticky.

„Jsme rádi, že diváci odcházeli na sobotní oběd spokojení a slibujeme, že tým udělá maximum, aby to bylo častěji, než doposud,“ dušoval se Martin Dostálek.

Nyní čeká Spartak klasické týdenní volno, ale pak náročný program. V neděli hraje v Semicích a hned pak v úterý dohrávka v Poříčí. „Pokusíme se nějaké body přivézt, abychom smazali minusové manko v tabulce pravdy,“ dodal Dostálek.

Spartak Příbram – Horky nad Jizerou 5:1 (2:1). Branky: 51. a 65. Vašek, 18. Rys, 34. Bábíček, 50. Machač – 64. Šimek. Rozhodčí: Mansour.
Spartak: Solnař – Červeňák, Krejča, Suchý, Machač – Ševr, Rampa M. (85. Kuba) – Voříšek (80. Hančár), Rys, Vašek (66. Mora) – Bábíček (71. Morav).