Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Středočeský fotbalový svaz připravil na květen další náborové akce

Praha - Další náborovou akci připravil Středočeský fotbalový svaz. Loni v září se jí zúčastnilo v celé republice více než 11 tisíc dětí a nárůst členské základny byl znatelný, třeba sedmiletých fotbalistů bylo hned 688.  

20.5.2015
SDÍLEJ:

Profesionální trenér SKFS Milan Kormaník (vlevo) s patronem fotbalové mládeže Středočeského kraje Bočkem Dočkalem. Foto: Deník/ Rudolf Muzika

V útulném areálu klubu SK Střešovice 1911 seznámil s květnovým projektem profesionální trenér mládeže Středočeského KFS Milan Kormaník v doprovodu Bořka Dočkala, patrona středočeského mládežnického fotbalu, reprezentanta ČR.

Středočeský fotbalový svaz připravil na květem další náborové akce

Středočeský krajský fotbalový svaz se také letos v květnu připojil k náborovým akcím pořádaným Fotbalovou asociací ČR, jejímž smyslem je oslovit děti zejména mladšího školního věku a přilákat je do svých řad. V květnu se uskuteční v kraji celkem tři akce, 20. května v Příbrami a Mladé Boleslavi, 27. května v Čáslavi. Patronem akce bude stejně jako v září fotbalista pražské Sparty a národního týmu Bořek Dočkal.

„Smysl náborů je jasný. Ve fotbalu a vůbec ve sportu dětí ubývá. A přitom sport k vývoji člověka patří. Děti zejména z mateřských škol prožijí na hřišti v rámci dopolední procházky příjemné dopoledne a koho to chytí, může se tam ukázat znovu," říká profesionální trenér mládeže středočeského svazu Milan Kormaník.

Ten je velmi rád, že akci stejně jako v září podpoří Bořek Dočkal, který je patronem nejen náborových, ale všech mládežnických akcí Středočeského fotbalového svazu. „Sám je Středočechem, s fotbalem začínal v Poděbradech, a kdykoliv mu to čas dovolí, tak mezi děti přijde. Jejich zájem o něj je obrovský a je to pro ně i motivace. Je to hráč, který prošel až na vrchol, tedy do reprezentace a oni mají možnost nejen se s ním vyfotit, podepsat si od něj kartičku, ale také se zeptat na spoustu věcí. Věřím, že naše spolupráce bude pokračovat," těší se Milan Kormaník.

Sám Bořek Dočkal se ke spolupráci se SKFS staví hodně pozitivně a v žádném případě ji nebere jako ztrátu svého volného času. „Beru to jako samozřejmost, když mě někdo o něco takového poprosí. A tady mi navíc přijde, že to dá fakt smysl. Prostě pokud dovolí čas, tak občas vyrazím na takovýto turnaj nebo jinou náborovou akci. Koukat se kluky, jak hrají fotbal, to pro mě není špatně strávený čas. Spíš spojení příjemného s užitečným," říká reprezentant.

A doplňuje, že podle něj náborové akce mají výrazný smysl, což koneckonců dokazuje i nárůst členské základny po náborech z loňského září. „Když to ukáží i nějaká čísla, jedině dobře, protože si i ostatní lidé ověří, že to nějakou cenu má. Dá se tedy pokračovat a třeba i nacházet i nějaká lepší řešení. Když to porovnám třeba s dobou, kdy mě bylo deset, tak vidím obrovský posun, protože my si prostě šli zahrát fotbal, zatímco teď se o kluky stará řada lidí, vytvářejí se jim zajímavé podmínky, vedou je k dobrým návykům a základním principům fotbalu. Vše se ohromně zprofesionalizovalo," chválí Bořek Dočkal.

V rámci eventového, nebo chcete-li prožitkového dne bude pro děti na hřištích v Mladé Boleslavi, Příbrami a Čáslavi připraveno deset až dvanáct stanovišť s různými disciplínami, ne však pouze fotbalovými. Vše pod dohledem trenérů, hráčů i funkcionářů. „Využíváme klidně i jiné sporty, chceme děti prostě nalákat. Třeba v Mělníku jsem loni viděl stanoviště badmintonu či chůze na chůdách. Je to o sportu jako takovém, abychom k němu děti přilákali," dodal Milan Kormaník.

Měsíc náborů probíhá průřezem celou Českou republikou. Pořádající kluby musí zajistit, aby se akce zúčastnili žáci minimálně pěti mateřských škol nebo první a druhé třídy základních škol, a pak se samozřejmě o děti postarat. Zajistit pitný režim, kabiny, případně stany k převléknutí, natočení akce na kameru.

Středočeský krajský fotbalový svaz přispěje klubům na pořádání této akce pěti tisíci korunami, dalších 10 tisíc korun dostanou od FAČR a dva tisíce mohou získat i od okresních fotbalových svazů. Další podporou ze strany FAČR je poskytnutí materiálního vybavení včetně míčů a dalšího materiálu. FAČR podpoří akce v měsíci květnu a září 2015 částkou 4 mil. Kč.

Můj první gól

Středočeský KFS se propagací podílí také na už zmíněné druhé akci, která nese název „Můj první gól". Jeho patronem je reprezentant Tomáš Rosický a pokud v rámci této akce zaregistrujete svého potomka do fotbalového klubu a pokud se narodil v roce 2007, získá vstupní balíček do světa fotbalu. Obsahuje míč, dres, tašku, láhev na pití i kartičky hráčů.

Autor: Rudolf Muzika

20.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení