Český tým bude chtít napravit nepovedený vstup do kvalifikace, když v prvním utkání doma smolně remizoval s Běloruskem 1:1 a obdržel debakl v Chorvatsku, kde prohrál 5:1. Po těchto výsledcích je tak jasné, že pokud chce i nadále pomýšlet na postup, musí oba zápasy vyhrát. „Nemá cenu se schovávat. Nám se začátek kvalifikace nevydařil, čekali jsme jiný bodový zisk. Teď jsou před námi dva zápasy, ve kterých budeme hrát o naději na postup. To velí získat šest bodů,“ řekl na tiskové konferenci trenér Vítězslav Lavička.

Ten udělal v nominaci oproti předchozím zápasům velké množství změn, především kvůli nepovedenému výkonu svého týmu v Chorvatsku. Doplatil na to také příbramský odchovanec a v současnosti obránce anglického Brightonu Aleš Matějů. „Oproti předchozím srazům došlo v nominaci k některým změnám, což je odrazem toho, jak se nám nepovedl zápas v Chorvatsku. To bylo utkání, ve kterém jsme prohráli se soupeřem, který nás přehrál po všech stránkách. Nejsou to ale jediné důvody,“ ozřejmil Vítězslav Lavička hlavní důvody změn.

V nominaci dále chybí také největší hvězda týmu a kapitán Václav Černý. Ten si před týdnem v pohárovém utkání s De Dijkem přetrhl vaz v koleni a tím pro něj letošní sezona skončila. „Je to nepříjemná věc zejména pro Vaška, pro něj je to komplikace v kariéře. Věřím, že Vašek to zdárně překoná a vrátí se ještě silnější. My jsme tím ale přišli o vůdčího hráče týmu. Je to komplikace, ale každý je nahraditelný,“ posteskl si trenér Vítězslav Lavička. 

Jak si lvíčata bez svého kapitána povedou a zda-li se jim podaří získat šest bodů a udržet tak postupové naděje, uvidíme na přelomu příštího a následujícího týdne. Domácí duel se San Marinem je na programu v sobotu 11. listopadu od 15:00 hodin, následné střetnutí v Moldavsku pak o tři dny později 14. listopadu od 17:00 hodin.