„Po dlouhém dialogu, který trval déle než tři hodiny, jsme se dohodli, že nejlepším řešením bude, když Martin Pulpit dostane prostor na přípravu zahraničního angažmá, které se mu rýsuje. Při této konstelaci skončil i Radim Suchánek, aby nový trenér měl možnost si přivést i druhého trenéra,“ sdělil na klubových stránkách předseda SKR Marek Tvrz.

Rakovník vstoupil do sezony s většími ambicemi než před rokem, kdy jako nováček po slušném úvodu vršil prohru za prohrou. Letos to tak být nemělo, v plánu byly zahraniční posily a také trenér se jménem, když už loni zkolaboval pokus o najmutí Davida Jarolíma. Ten už týmu vydržel pouhých devět dnů, pak funkci položil.

Trenérský cestovatel Martin Pulpit vedl rakovnické mužstvo déle a věděl, že s letním kádrem sotva může ČFL zachránit. Posily ale postupně přicházely, ať už to byl Omovie z Tatranu Rakovník, Osypenko, nebo naposledy dvojice borců z pobřeží Slonoviny Angbandji a Traore. Ti stihli však jen dvě respektive jedno utkání a už si budou muset zvyknout na nového kouče.

Důvod? Rakovník zase prohrává. S velkou dávkou štěstí sice uspěl na hřišti jasně posledního Sokolova, ale doma v dalším souboji s Karlovými Vary selhal a prohrál gólem z penalty. Přitom stačilo málo a sám mohl vyhrát brankou z pokutového kopu, jenže ten útočník Červený trefil tyčku… Na penaltu se přitom chystal Bleck, ale právě trenéři žádali, aby kopl Červený. To jim zřejmě definitivně podřízlo větev a opět se potvrdilo, jak je ve fotbale tenká hranice mezi úspěchem a neúspěchem.

Každopádně je tým v tabulce ČFL, skupiny A až čtrnáctý, získal jen šest bodů a k záchraně má pořádně daleko. Přitom za ním relativně nově stojí saudsko-arabská společnost KSG, která zajistila prostředky na africké posily. A z SK Rakovník hodlá vybudovat silnou fotbalovou značku. „Jedná se o zásadní spolupráci, která bude po otevření hranic v Saúdské Arábii posunuta na mnohem vyšší úroveň,” oznámil Marek Tvrz.

Ten nyní bude hledat nového trenéra, sondovat situaci na trhu. Pandemická situace mu časový prostor dává. „Máme dané požadavky i s ohledem na to, že naše kabina není pouze česká. Jsem rád, že vedoucím bude i nadále Josef Horáček, masérkou Michelle Moravčíková a trenérem brankářů Petr Mašek. Na jméno nového trenéra si však bude muset veřejnost i hráči počkat,“ dodal Marek Tvrz s tím, že individuální tréninky pro hráče jsou v době pauzy zajištěny.