Červenobílým barvám fandí od mládí. Pamatuje snovou cestou do semifinále Poháru UEFA v roce 1996, následné neúspěšné pokusy v boji o Ligu mistrů se Šachtarem Doněck a Celtou Vigo, prolomení prokletí v roce 2007 a postup do milionářské soutěže přes Ajax Amsterdam, ale i nedávném bitvy v Evropské lize se Sevillou a Chelsea, případně v Lize mistrů s Interem Milán, Borussií Dortmund a Barcelonou.

Ve čtvrtek přišel na řadu další bonbónek – (prozatímní) zápas roku 2021 na půdě Leicesteru City, tou dobou třetího celku anglické Premier league, který byl odvetou prvního kola vyřazovací části druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže.

A Milan Veselý byl znovu u toho – i když tentokrát kvůli pandemii pouze prostřednictvím televizoru. „Za normálních okolností bych byl jistě přímo na stadionu, což teď, bohužel, není možné, ale to se nedá nic dělat. Každopádně jsem si to nemohl nechat ujít,“ řekl jasně.

Od první minuty tak bedlivě sledoval počínání svého oblíbeného celku „Vědělo se, že bude rozhodovat každá maličkost. Slavia mohla ve druhé minutě prohrávat a zápas by vypadal úplně jinak… Ale už v následném zbytku prvního poločasu byly vidět slavistické šance, což hráčům i nám fanouškům dodalo sebevědomí. Vše vyvrcholilo v úvodu druhého poločasu vedoucím gólem, po kterém se začalo blížit historické vítězství na anglické půdě a vysněný postup,“ líčil svůj pohled na utkání.

Vítězství Pražanů nakonec bylo dvougólové a zajistili ho svými brankami po přestávce Lukáš Provod a Abdallah Sima. „Individuální výkony bych ale v tomto případě nechtěl hodnotit, jelikož Slavia opět ukázala, že umí skvěle fungovat jako tým. A to je jeden z hlavních důvodů, proč se opět probojovala do osmifinále,“ podotkl Veselý.

A že Leicester nehrál v kompletní sestavě? To na úspěchu červenobílých nic nemění. „Ano, trenér Rodgers mohl zřejmě vyslat i silnější jedenáctku. Můžeme se jen domnívat, zda například Barnese šetřil před víkendovým zápasem s Arsenalem, ale na to se už historie ptát nebude,“ uvedl dobříšský fanoušek.

Před Slavií je další překážka v podobě skotského týmu Glasgow Rangers, který si přál trenér Jindřich Trpišovský – i on podle Veselý dál žije svůj sen. „Znovu celému světu ukázal svůj um a zvýšil tak svoji hodnotu na trhu. Necháme se opět překvapit, co na soupeře vymyslí tentokrát. Budeme doufat, že v této nelehké době nám Slavia bude dál dělat radost,“ řekl Veselý, který se už nemůže dočkat 11. března, kdy je na programu první zápas osmifinále.

Ten se odehraje v Edenu, odveta pak o týden později ve Skotsku. „Už postup přes Leicester je obrovským úspěchem, který možná docení až časem. Zároveň ale platí, že letošní jízda pohárovou Evropou v žádném případě ještě nekončí. Šance na postup do čtvrtfinále jsou po losu vyrovnané padesát na padesát,“ odhadl Milan Veselý.