Měla to být jasná záležitost. Očekávalo se, že dorostenci Rožmitálu, kteří bojují o první místo v soutěži, si na hřišti posledního týmu tabulky připíší jednoznačné vítězství. Přestože herní převaha byla jasně na straně Rožmitálu, nemohli se hostující hráči prosadit a stav tak zůstával dlouho bezbrankový.

Pak ale přišla 80. minuta. Rožmitálský hráč zůstal po souboji ležet v pokutovém území domácích, jejichž brankář šel ihned zkontrolovat jeho zdravotní stav. Hra ale dále pokračovala bez přerušení a rožmitálští hráči vsítili gól, který byl uznán.

Hostující fotbalisté, vědomi si nesportovního dosažení branky, se však zachovali v duchu fair-play. Po následné rozehrávce přestali hrát a umožnili domácímu týmu srovnat skóre. Stav už se do konce utkání nezměnil a oba týmy si tak rozdělily po bodu. Od diváků si však po závěrečném hvizdu vysloužili potlesk a uznání. Vítězi totiž v ten moment byli úplně všichni.

„Bylo to nádherné gesto. Chtěl bych za projevení fair-play pochválit nejen hráče Rožmitálu, ale také brankáře z Dolních Hbitů,“ vyjádřil se k situaci rožmitálský trenér Zdeněk Vlasák.
Doufejme, že se nejednalo o ojedinělý případ a v budoucnu bude podobných sportovních gest ještě přibývat.