Svěřenci trenéra Josefa Csaplára začali pokračování nastavené podzimní cesty. „Moderní fotbal nezná slovo zimní příprava a také já jsem toho zastáncem. Říkal jsem to hráčům a dá se říct, že pokračujeme v trendu, ve kterém jsme končili,“ říká příbramský trenér.

Ten v kabině přivítal několik nových hráčů. Asi nejzajímavější je návrat Milana Švengera ze Zlína a Miroslava Slepičky, který přichází na zkoušku z Písku.
Na testy dále přišli Tomáš Bulíř, Dušan Pinc, Radim Jurča a Martin Klán. Z hostování se pak vrátil Karel Soldát. „Dohodli jsme se s majitelem klubu Janem Starkou, že až na výjimku zatím nemáme zapotřebí přivádět příliš hráčů. A pokud bude kádr opravdu potřeba ještě doplnit, že to necháme na únor,“ odkrývá plán Csaplár.

Kádr by tak měl zůstat stejně široký jako na podzim a fungovat stejným modelem, tedy že A-tým bude spojen s juniorkou.

„Určitě budeme kádr redukovat, měl by mít stejný počet hráčů jako na podzim, tedy 26 a dva nebo tři gólmany,“ dodává lodivod 1. FK Příbram.

Dále je jasné, že s týmem už dále nebude pokračovat Vojtěch Hron, jemuž bylo ukončeno hostování, a také Jan Kvída. Ten stráví jaro na hostování v Hradci Králové.

„Určitě během přípravy někteří hráči odejdou a některým najdeme angažmá, protože by nedostali takový herní prostor, který si pro ně představujeme, aby se posunuli dál. V tuto chvíli však je potvrzen jen odchod Honzy Kvídy,“ uvedl majitel klubu Jan Starka.

V novém kabátě je také zázemí

Změn doznal nejen hráčský kádr Příbrami, ale také zázemí klubu a vybavení kabiny A-mužstva. „Opravili jsme zázemí, vylepšili technické věci, aby se vše vylepšilo a zútulnilo. Vylepšili jsme například videomístnost, kterou jsme vybavili interaktivní tabulí. Hráči A-týmu dostali do kabiny televizi, která by jim a trenérům měla sloužit k tomu, aby si ihned po zápase, během zápasu, nebo tréninku mohli pouštět konkrétní situace,“ říká majitel.

Zároveň také nastínil, s čím fotbalisté Příbrami půjdou do jarní části. „Cíl je jednoznačný, je to stejné jako před sezonou, ale to jsme byli přeci jen skromnější. Chceme postoupit do ligy. Myslím, že tým na to má, ztrácíme dva body na prvního a bod na druhého, takže proto všichni uděláme vše, co můžeme,“ potvrdil ambice Jan Starka