„Tento formát jsme zvolili z důvodu, aby se mohly zúčastnit kluby, respektive obce, které mají v současné době problém oslovit nebo dát dohromady družstvo pro oficiální soutěže pořádané FAČR. Z toho pramení, že děti nemusí být pro tento turnaj registrovány ve FAČR, nevyplňují se zápisy o utkání, není delegován rozhodčí, ale pouze se zahajuje a končí hra na písknutí,“ přiblížil předseda OFS Příbram Jan Hadraba. „Jde nám hlavně o to, aby děti přijely a sportovaly,“ doplnil.

I tak ale celá řada dětí ukázala svůj fotbalový talent. A přestože se nehrálo na výsledky, dočkali se ocenění všichni hráči, protože každý z účastníků dostal medaili, kterou jim na krk pověsil historicky druhý nejlepší střelec naší ligové soutěže Horst Siegl, takže si mladí fotbalisté odnesli i velký zážitek.

Spokojeni ale byli i pořadatelé, potěšil je především zájem, který turnaj vzbudil. Zdá se tedy, že se jedná o dobrý krok, jak v celém okrese rozšířit fotbalovou základnu. „První ročník nás nabyl optimismem i z důvodu toho, že dorazily kluby z dvanácti obcí, a to i z vesnic, kde momentálně nemají žádná mládežnická družstva v soutěžích, celkem se tak zúčastnilo dvacet týmu,“ konstatoval Hadraba s nadšením.

Proto chtějí činovníci OFS Příbram v turnajích pokračovat. „Další turnaj je naplánován na září,“ potvrdil předseda Jan Hadraba.