Už jen jeden zápas, pak se pojede naostro. Fotbalové Příbrami zbývá poslední test. V generálce v drtivé většině nastupuje jedenáctka, se kterou se počítá do startu ligové sezony. Stále tomu však chybí jedna věc. Výhra. Díky ní se hráči naladí do pohody, správného rozpoložení a naberou jistotu a klid. Doposud se bilance třináctého týmu druhé nejvyšší soutěže vzdaluje optimálním představám. Pouze dvě remízy a šest porážek.

„Zajímá mě tým, jak funguje, jak se mu daří. S Markem Niklem vidíme progres, což je důležité. Našemu týmu věřím,“ komentuje s klidnou hlavou hlavní trenér Tomáš Zápotočný. Jeho slova potvrzují zejména poslední dva duely. Remíza se B-týmem Sparty a naposledy smolná prohra s Vlašimí naznačují, že vše začíná nabírat správný směr. „Už se to blíží naším představám, což ukázal již zápas se Spartou. Teď už si vše sedá a ladíme detaily,“ pochvaloval si příbramský kouč.

První polovinu zimní přípravy se Příbram zaměřovala na defenzivu, v posledních týdnech se už začíná soustředit na útočnou fázi. Navíc už odpadlo zkoušení potenciálních hráčů. „V předchozích utkáních jsme i testovali. Teď už máme 18 hráčů + 2 gólmany, se kterými počítáme do jara,“ uvedl Zápotočný.

Tomu se zejména v útoku rýsuje zajímavá dvojice. S týmem stále trénuje Tomáš Wágner a velmi pravděpodobně by mohl naskočit i v úvodu jara. Novými tvářemi v Příbrami jsou pak Ondřej Novotný ze Sparty, který by mohl na jaře vytvořit útočné duo právě s Wágnerem, a pak také Dominik Gembický ze severu Čech. „Mají svou kvalitu. Oba hráče znám a chtěl jsem je sem přivést. Jsem rád, že nám jak Liberec, tak Sparta vyšly vstříc a pomůžou nám,“ řekl na jejich adresu příbramský trenér.