KARAS DVAKRÁT UDEŘIL

Šlágr mezi Dobříší a Hýskovem sliboval parádní a napínavou podívanou, což se potvrdilo. Hra obou týmů byla na vysoké úrovni a diváci se rozhodně nenudili. Domácí poslal do vedení z penalty Kuchař, ale ještě před poločasem srovnal Novák. Po přestávce byla k vidění řada šancí, ale dlouho žádný gól. Vše ale přišlo v poslední dvacetiminutovce. Nejprve otočil skóre z penalty Sechovec a zdálo se, že domácí už nebudou mít sílu na odpověď. Jenže pak si vzal slovo Jan Karas a jako správný kapitán zval osud utkání do svých rukou. V 81. minutě nejdříve vyrovnal a o čtyři minuty později rozhodl o vítězství Dobříše 4:2. „Hýskov je velmi kvalitní soupeř. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, chvíli jsme tahali za delší konec provazu my, chvíli soupeř. V závěru jsme měli více štěstí a Honza Karas dokázal otočit skóre a zařídil nám tři body,“ zhodnotil Adam Krmela.

ROZHODLY POSILY

Sedlčanské béčko, posílené několik hráči z A mužstva, přivítalo o záchranu bojující Chlumec. Rozdíl v kvalitě obou celků se na hřišti od začátku projevoval. Zářil především Michael Dvořák, který v zápase zaznamenal hattrick. Do střelecké listiny se zapsali také Špaček, Krůta a Matouškem a tak sedlčanskou radost z vítězství nepřekazili ani dvě inkasované branky. „Po třech jarních porážkách jsme chtěli jednoznačně bodovat. Čekal nás soupeř bojující o záchranu, v jehož středu navíc chyběl kanonýr Veselý. My jsme mohli naopak využít posily z áčka, které jak se ukázalo nakonec zápas rozhodli. První půle nám vyšla na výbornou, když jsme vstřelili čtyři branky, Druhá už z naší strany tak kvalitní nebyla, ale přesto jsme měli zápas pod kontrolou,“ řekl kouč Sedlčan Vlastimil Zelenka.

EXLIGISTŮ SE NEZALEKLI

Daleké Dušníky nezačaly v Letech vůbec dobře a už od 7. minuty prohrávaly po brance Chalupy. Jenže od té doby se poměr sil na hřišti úplně změnil. Hosté se nezalekli domácí exligistů Marka Jarolíma s Radkem Sňozíkem a snažili se o vyrovnání. Ve 31. minutě se o něj postaral Burian a začínalo se od nuly. Rozhodnutí střetnutí nakonec přinesla 63. minuta a šťastný moment pro hosty. Domácí obránce trefil, ve snaze odkopnout míč, koleno Pavla Krásy, od kterého se míč odrazil a přeletěl bezmocného Sňozíka. Dušníky už poté Lety k ničemu nepustily a ubránily velmi cennou výhru. „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a musíme podat dobrý kolektivní výkon. Myslím, že se nám to podařilo a troufnu si říct, že jsme byli i lepší. V rozhodujícím momentu nám pomohlo trochu štěstí, ale to k fotbalu patří,“ uvedl Jiří Slunečko z Dalekých Dušníků.

NEPORAZITELNOST TRVÁ

Nejlepší momentální formu mají jednoznačně Petrovice, které zvládly zvítězit i ve čtvrtém jarním utkání. Jejich sílu tentokrát poznala Rudná, která si odvezla čtyřgólový příděl. Petrovice položily základ k úspěchu už v 10. minutě, kdy se trefil kanonýr Strnad. Další branky dlouho nepřicházely a tak bylo vše otevřené. Rozhodnutí přinesla poslední půlhodina, ve které domácí zasadili svému soupeři tři těžké rány. Nejprve Mandík, dvěma góly z 59. a 70. minuty, dodal svému týmu potřebný klid a po něm se podruhé do střeleckých statistik zapsal rovněž Strnad a zpečetil petrovickou výhru 4:0.

ROŽMITÁL STOUPÁ

Ač to po podzimu tak nevypadalo, rožmitálská záchrana nabírá reálných rozměrů. Po víkendovém utkání v Dobříči se dokonce svěřenci trenéra Šlehofera odpoutali ze sestupových příček. Strůjci výhry byli už v prvním poločase Suk a Straka, kteří svému týmu zařídili dvoubrankový náskok. Po přestávce přidali pojistky na důležité vítězství ještě Mora s Drechslerem a oslava zisku tří bodů po výsledku 4:0 mohla propuknout naplno.