„S mladšími dětmi jsme nečekali, že do Uherského Hradiště vůbec postoupíme, takže jsme tam nejeli s žádnými ambicemi,“ odtajnil vedoucí výpravy a ředitel Základní školy Březové Hory Josef Strejc. Mnohem větší ambice se dávaly do starší kategorie. Tým okolo talentovaného Valéryho Koffiho ale uvízl v krajském kole a na jeho úkor šel dál Benešov.

Krajské finále McDonald's Cupu ve Vlašimi
Tým Březové Hory míří v McDonald’s Cupu za obhajobou. Dál jde i Benešov a Hýskov

Příbramská základní škola tak měla zastoupení pouze v menší kategorii od 1. do 3. třídy. A jak ředitel Strejc zmínil, tak turnaj byl pro ní trochu smolný. Po nadějném začátku přišla vysoká prohra a v rozhodujícím duelu proti Jihlavě dala tyčku, zatímco celek z Vysočiny utekl, skóroval a následně si utkání pohlídal. Tým Březové Hory tak mířil do pavouka o 9. až 16. místo.

Okresní kolo McDonald's Cupu v Příbrami
Březové Hory slaví double v McDonald’s Cupu. Na mladší šáci navázali i starší

Druhý den se už realizační tým rozhodl síly do kompletního kádru. „Kvalitu jsme rozmělnili, všichni hráli stejně a turnaj si užili,“ podotkl Strejc, který vůbec nebyl zklamaný, že jeho škola skončila až poslední, šestnáctá. Vždyť už samotná účast na velkém finále v Uherském Hradišti byla letos velkým úspěchem.

V Uherském Hradišti proběhla finálová klání - Svátek fotbalu - 24. ročníku McDonald´s Cupu, fotbalového turnaje škol. Snímky z úterního dne, finálové boje.
Svátek fotbalu skončil. Tituly v McDonald's Cupu míří do Prahy, Veselé a Ostravy

On sám si pochvaloval i organizaci. „Všechny turnaje McDonald’s Cup jsou uspořádané velmi dobře. Letos vzhledem k malotřídkám byla ještě o něco větší akce,“ pochvaloval si Strejc. Jediná výtka by mohla směřovat delšímu čekání na udílení cen, které se protáhlo až pokročilejšího odpoledne. h