„Zákrok byl veden nataženou nohou, podrážkou vpřed na oblast holeně – lýtka. Míč byl vzdálen od nohy hráče dva metry,“ popsal rozhodčí zápasu přestupek. Ten přerušil středočeské derby divize A na dlouhé desítky minut a rozpoutal značné emoce.

Zkušený fotbalista domácích chtěl ve druhém poločase za stavu 0:1 zastavit rodící se rychlý protiútok hostů, jenže do souboje na polovině hřiště se dostal pozdě a místo míče zasáhl nohu o jedenáct let mladšího protihráče. Za způsobené zranění se okamžitě omlouval. Druhý den hráče kontaktoval.

„Moc mě to mrzí. V žádném případě jsem nechtěl, aby to tak dopadlo. Posílal jsem mu SMS. Později mou omluvu přijal,“ vyjádřil se Jan Bežó.

„Chceme vyjádřit politování nad nešťastnou událostí a přejeme Ondřeji Puchmajerovi brzké uzdravení a léčení bez komplikací,“ přidalo se také vedení FK Hořovicko.

Navzdory vážnému zranění, které způsobil, Beža jednoletý zákaz závodní činnosti zaskočil. „Podobných zákroků je spousta, tento bohužel skončil špatně. I z videa je patrné, že nešlo o nic zákeřného. Roční zákaz mi přijde nepřiměřený,“ komentoval Jan Bežó výši svého trestu.

Místopředseda disciplinárky Jan Hořejší na dotaz Deníku sdělil, že komise v tomto případě zohlednila vážné následky faulu.

„Dotyčný utrpěl dvojitou frakturu, byl operován a je ve stavu práceneschopných. Jeho návrat na hrací plochu potrvá nejméně šest až devět měsíců. Před takovými zákroky je potřeba hráče chránit,“ uvedl.