Ještě před turnajem firemních fotbalových týmů z okresů Příbram a Benešov, který se uskuteční 26. dubna v Milíně, jsme se ptali šéfů firem, lídrů a kapitánů, kteří dostali sportovně laděné otázky. Jak odpovídal Lukáš Sokol, kapitán týmu Alpla?

Jaké máte ambice v turnaji?
Samozřejmě ty nejvyšší! Máme ve svém středu ostřílené borce, kteří vždy míří na nejvyšší mety! A teď vážně – hlavní ambicí je užít si hru a nezranit se.

Kdo by měl být z vašeho týmu postrachem soupeřů a proč?
Postrachem je u nás jednoznačně Pája Maršíček. Chlapík, který když se rozběhne, tak je jako tank – ovšem s vytříbenou kopací technikou.

Co byl váš dosavadní největší individuální sportovní úspěch?
Co se týče fotbalu, tak pravidelné umisťování se na nejvyšší příčkách v tabulce střelců v našich kategoriích v dorostu. Ovšem v posledních letech jsem se přeorientoval na individuální sport – běh a silniční kolo. Úspěchem pro mě byl v poslední době osobáček na maratonu s časem 3:29h.

Pokud byste si musel vybrat: Slavia, nebo Sparta?
Jasná Sparta, jsem snad zašitý ze dvou půlek!?

Koho ze současné generace fotbalistů nejvíce obdivujete?
Snad všichni sledují samozřejmě Messiho a Ronalda. Co se týká poslední dekády, musím s nimi souhlasit. Mě se ale nyní nejvíce líbí hra Kyliana Mbappého, Harryho Kanea nebo Luky Modriče.

Pokud vyhrajete celorepublikové finále, poletíte za odměnu na výlet do Evropy. Který zápas vás láká vidět?
Mě nejvíce baví Premier League. Kdybych si měl vybrat z této ligy, tak by se mi nejvíce líbilo Merseyside derby mezi Liverpoolem a Manchesterem United hrané na ikonickém Anfield Road.