Druhé derby bylo naopak úplně jasné. Oslabené Sedlčany B nebyly v Dalekých Dušníkách konkurenceschopné a dostaly výprask 9:0, který řídil tří gólový Pavel Krása. Po dvou trefách pak přidali do sítě nebohého soka Ondřej Žáček a Václav Sklenář.

Ale zpět pod Třemšín, kam dorazilo béčko Dobříše a vyhrálo 2:0. Vydělalo na tom, že že domácí nemají právě střelecké týdny a podruhé v řadě vyšli naprázdno, byť šance měli.
V zápase se ukázalo, že trojice rozhodčích, která řídí dopoledne vypjaté derby by asi odpoledne na podobný mač nominována být neměla. Zatímco ve Hřebči na Kladensku ještě trio v čele s hlavním Šestákem přes množství karet obstálo, v Rožmitále zejména domácí jejich výroky nevydýchali.

Hlavně ale nedali šance, první měl Pecha. Hosté kontrovali tutovkou Rozsypala a Kuchařovým břevnem. Šance byly na obou stranách, domácí žádali marně penaltu za ruku. A pak nepohlídali hlavičkujícího Manna – 0:1.

To už se rozhodčímu mač vymykal z rukou a nepomohla ani pauza. Větší klid mohl dodat Rožmitálu Varadín, ale minul zařízení. A když vzápětí podobnou možnost proměnil na druhé straně Rozsypal, byli už hosté třem bodům hodně blízko.

Rožmitál navíc upadl do křeče, a když mu sudí neuznali kvůli ofsajdu Holanův gól, strhla se mela (71.). Právě Holan dostal červenou, nervy tekly až do konce a rozhodčí musela eskortovat do kabin pořadatelská služba. Přesto si někteří hráči na arbitrech vylili zlost, Ondřej Pejsar dokonce podle zápisu strčil do asistenta Doubravy. Dostal červenou stejně jako Kryštof Pazderník. A čeká je těžká disciplinárka.

Petrovice začaly zápas v Hýskově skvěle a vedly po poločase 2:0 trefami Mandíka a Pelikána. Matného soka přehrávaly ve všech směrech. „Poločasových 0:2 bylo z mého pohledu milosrdných,“ krčil rameny hýskovský šéf Radek Pergler.

Domácí příznivci stejně jako Pergler v obrat nedoufali, báli se debaklu, ale domácí trenér zakřičel v kabině, protočil sestavu a najednou vyběhl na trávník jiný Hýskov. Nakopl ho rychlý kontaktní gól Lukeše po obrátce navázal stejný střelec ještě jednou a o dokonalý obrat se postaral další kanonýr Novák.
Petrovice tak nakonec odjely smutné a s prázdnou.