„Kontrakt jsme ukončili na můj popud a bylo to vzájemnou dohodou, za což jsem rád,“ přiblížil Deníku pětadvacetiletý středopolař. Ten v prvních deseti zápasech podzimu patřil do základní sestavy, v posledních šesti kolech už ale do bojů kvůli zranění ze středočeského derby ve Vlašimi nezasáhl.

V jeho rozhodování hrálo roli i to, že první část sezony na jaře ještě prvoligovému celku nevyšel a místo boje o návrat zimuje až hluboko ve druhé polovině tabulky.

„Určitě to hrálo roli, ale sešlo se více věcí, proč jsem se takhle rozhodl. První část sezony se určitě nepovedla podle představ, nedokázali jsme vyhrávat doma, kde leží základ úspěchu,“ ohlédl se Filip Zorvan.

Odchovanec hradeckého fotbalu zamířil do Příbrami na začátku roku 2020. Za necelé dva roky nastoupil k dvaapadesáti mistrovským a třem pohárovým zápasům, v nichž celkem zaznamenal čtyři branky včetně svého zatím jediného v nejvyšší soutěži.

A vskutku nezapomenutelného. V květnovém utkání v Plzni totiž hluboko v nastaveném čase zajistil pohotovým přehozením brankáře Hrušky remízu 3:3. „Příbram mi dala šanci hrát ligu, poznat nové spoluhráče i kamarády, tudíž vzpomínat budu pouze v dobrém,“ uvedl Zorvan.

Kam povedou jeho fotbalové kroky nyní? „Přesné představy ještě nemám, nechám si čas a pak se s manažerem rozhodneme, kam dál,“ uzavřel s tím, že momentálně ještě doléčuje zranění, v lednu by ale měl být už připraven do plného tréninku.


Načítám tabulku ...