Brémy, v jejichž sestavě chyběli čeští reprezentanti Pavlenka a Gebre Selassie, začaly zápas, který se hrál na dvakrát 35 minut, velmi zostra a příbramský brankář Kočí musel už zpočátku svůj tým několikrát podržet skvělými zákroky. V osmé minutě však už nestačil na střelu Sargenta, jenž poslal Brémy do vedení.

Přestože se Příbram po inkasované brance snažila být aktivní, taktovku držel v rukách stále její soupeř, jenž si vypracoval během prvního poločasu další zajímavé možnosti na vstřelení druhého gólu, ale především díky Kočímu zůstal stav do přestávky nezměněn.

Po změně stran se obrázek hry naprosto změnil. Byla to Příbram, která najednou diktovala tempo hry a favorizovaného soupeře přehrávala. Středočeši nepustili během druhé půle Brémy téměř do žádné příležitosti, naopak sahali po vyrovnání. Nejprve zahrozil Matoušek, jehož střela pouze orazítkovala tyč. Blízko gólu byl později i Slepička, který postupoval sám na branku, ale ani on tváří v tvář gólmanu Plogmannovi, neuspěl.

Nakonec se ovšem příbramští fotbalisté zaslouženého vyrovnání přeci jen dočkali, když Jan Matoušek unikl po pravém křídle a z poslední akce, střelou na zadní tyč, stanovil konečnou remízu, která pro Příbram znamenala velké povzbuzení před startem FORTUNA:LIGY.

„Zápas hodnotím podobně jako ostatní střetnutí, která jsme během přípravy sehráli. Opět se v naší hře objevily jak hezké věci, tak i věci, které nám ukázaly, kudy cesta určitě nepovede. Přesto si myslím, že se jednalo o zajímavé utkání, podpořené dobrým výsledkem a kvalitní hrou, která má vzestupnou tendenci, což vypadá nadějně,“ konstatoval po utkání příbramský kouč Josef Csaplár.

Dobrou formu si Příbram následně přenesla i do ligy, kde v úvodních pěti kolech prohrála jen jednou (dokonce remizovala na Letné se Spartou 2:2, ačkoliv hrála převážnou částzápasu o deseti) a začala být považována za štiku soutěže. Její výkony ale v dalším průběhu sezony nabraly sestupnou tehdenci a mužstvo nakonec muselo svou prvoligovou příslušnost hájit v baráži proti Zbrojovce Brno. A to se podařilo! 

1. FK Příbram – Werder Brémy 1:1 (0:1)

Branky: 69. Matoušek – 8. Sargent.

Příbram: Kočí – Skácel, Nitrianský, Tregler, Pecháček – Fantiš (49. Grajciar), Květ, Průcha, Matoušek, Rezek – Slepička.

Brémy: Plogmann – Beijmo, Kainz, Käuper, Sargent, Johannsson, Wagner (36. Gruev), Vollert, Friedl, Mbom, Beste.