Do té doby na sebe v divizi upozorňovali především nejvyšší diváckou návštěvností domácích zápasů. Nejtěžšími porážkami byla trojka v Doubravce či Hořovicku. Devítka, kterou fotbalisté Sedlčan schytali o víkendu v Roudném, byla nečekaná už proto, že se soupeř nachází v tabulce skupiny A o pět příček níž.

Velká ostuda! Ani samotní hosté nemohou výsledek utkání hodnotit jinak. „Hned od začátku bylo vše špatně. Nejdříve řidič bloudil, přijeli jsme k zápasu bez dresů a během pěti minut zahodili dvě šance," rozdýchával výprask vedoucí hostujícího mužstva Jiří Voráček.

Co se tentokrát s jinak poměrně úspěšným nováčkem čtvrté nejvyšší soutěže stalo?

O debaklu Tatranu rozhodla už patnáctá minuta, v níž byl vyloučen brankář Zdeněk Hrůša. Před velkým vápnem udělal fatální chybu, při odkopu malé domů trefil atakujícího Píšu, ten se dostal k míči a pádil na opuštěnou branku. Než stačil vystřelit, tak ho Hrůša podtrhl „ze strany v souboji o míč před pokutovým územím", jak stojí v zápise, a zamířil pod sprchy.

A protože druhého gólmana hosté neměli, šel chytat stoper Brotánek.

Brankostroj už předtím nastartoval obránce Kössl. Přesilovku pak tým okolo kapitána Rudolfa Otepky dokonale využil a vylepšil si náladu po předchozích dvou utkáních, v nichž neskóroval. Dařilo se hlavně Martinu Jasanskému, který se trefil pětkrát.

„Zápas jsme si prohráli sami. Nevím, jak je možné, že proti Motorletu nebo Karlovým Varům hrajeme zodpovědně a na sto procent a proti mužstvům ze spodku tabulky se na to nedá koukat," netajil zklamání Jiří Voráček, který připomněl, že na rozdíl od podzimní části se sedlčanská sestava týden od týdne mění a pravidelně některý z hráčů schází. Kdo podle něj snese pochvalu, to jsou sedlčanští příznivci, kteří fandili i za krajně nepříznivého stavu.

Rekordní porážku ročníku svěřenci trenéra Ladislava Šacha paradoxně „odskákali" v dresech, které jim domácí půjčili, protože jejich klubové nedorazily. Pokud tipujete, že měly černou barvu, hádáte správně…