Hasiči Deník
11.10.2018

Svatováclavský pohár tentokrát ovládly Počepice

Kamýk nad Vltavou - V pátek 26. září se odehrála v Krásné Hoře nad Vltavou tradiční hasičská soutěž Svatováclavský pohár. Soutěžilo se ve dvou disciplínách. První, která samozřejmě nesmí chybět, byl požární útok, okořeněný o překážky, jenž tvořily bariéra, okno, pneumatiky, kladina, příkop, tunel a žebříková stěna.

27.9.2018

Dobrovolní hasiči z Nechvalic dostali nové zásahové vozidlo

Nechvalice /FOTOGALERIE/ – Dobrovolní hasiči z Nechvalic na Sedlčansku si ve čtvrtek 27. září před obecním úřadem převzali nový zásahový automobil Nissan Patrol. To předtím sloužilo profesionálním hasičům z územního odboru Příbram HZS Středočeského kraje. Ti ho slavnostně předali svým dobrovolným kolegům.

31.8.2018

Trubky na závodech SDH byly jako putovní ceny

Suchodol – Zajímavou soutěž uspořádal v sobotu 11. srpna Sbor dobrovolných hasičů Suchodol. V první části letošního Trubka cupu probíhaly jednotlivé požární útoky na čas.

5.2.2017

Příbramsku se ani vloni nevyhnuly kalamity

Příbramsko – Jaký byl rok 2016 u profesionálních hasičů? Pojďme se podívat na ty nejzásadnější zásahy loňského roku, které daly zabrat nejen hasičům, ale někdy i ostatním složkám integrovaného záchranného systému. Podle statistiky rok 2016 přinesl při konečném součtu výjezdů na všech stanicích v okrese (Příbram, Dobříš a Sedlčany) mírné snížení počtu událostí.

19.1.2017

Hasiči loni v Brdech neměli náročné zásahy, přálo jim počasí

Příbram - Hasiči loni v nové Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy nemuseli řešit žádnou mimořádnou situaci, na kterou by nebyli připraveni. Měli štěstí na počasí i na to, že turisté do Brd nejezdili v takové míře, jak se předpokládalo, řekl ČTK ředitel příbramských hasičů Tomáš Horvát.

15.1.2017

Líchovští hasiči zhodnotili loňský rok

Líchovy - Tak jako každý rok, se i letos první pátek v novém roce uskutečnila výroční valná hromada sboru dobrovolných hasičů v Líchovech. Členové i příznivci sboru se sešli v hasičské hospodě, aby zhodnotili uplynulý rok.

16.12.2016

Hasiči v Příbrami dostali seskokovou podušku

Příbram - Ve čtvrtek se uskutečnilo na stanici HZS Příbram slavnostní předání nové seskokové podušky Vetter SP 25. Poduška byla pořízena pomocí vícezdrojového financování, kdy se z více jak 93% na nákupu podílelo město Příbram.

3.10.2016

Petrovičtí hasiči dostali novou Tatru

Petrovice - Zastupitelé Obce Petrovice zařadili do programu rozvoje naší obce ve volebním období 2014 – 2018 mimo jiné i obnovu hasičské techniky. Postupně vybavujeme všech 10 hasičských sborů, které máme v naší obci, modernější technikou, aby byla ochrana obyvatelstva a majetku co nejúčinnější.

16.9.2016

Brdská liga 2016 skončila vítězstvím obou líchovských družstev

Sedlčany - Brdská liga 2016 má své letošní čerstvé vítěze. A zřejmě nikoho nepřekvapí, že po finále v Sedlčanech se opět slavilo v hasičském sboru v Líchovech.

12.9.2016

V parnu se hasiči hnali ke kostelu

Příbram – Trať dlouhá 560metrů s převýšením 80 metrů, kde stoupání dosahuje v průmětu 15 procent, ale místy je až dvojnásobné. A horko; parno, které se na startu podobalo tropům – a v cíli muselo leckomu připomínat peklo. Takové byly v sobotu nástrahy extrémní soutěže dvojic nazvané Běh hasičů do Svatohorských schodů, která se na nejznámější dominantě Příbrami konala již poosmé.

30.8.2016

Líchovské hasičky přepisovaly historii, na mistrovství republiky získaly bronz

Líchovy, Brno – Těch deset vteřin po závěrečném pokusu družstva Dolních Měcholup v požárním útoku do konečného verdiktu komentátora na stadionu VUT Brno bylo pro líchovské hasičky nekonečných. Na časomíře svítil čas 30,50 vteřiny největších rivalek v souboji o bronz a nikdo na ploše ani v hledišti netušil, jak strhující bitva dopadla.

26.8.2016

Sobota ve Starosedlském Hrádku patří memoriálu

Starosedlský Hrádek /TIP NA AKCI/ - Závěr léta bude ve Starosedlském Hrádku patřit dobrovolným hasičům. V místním areálu V Potocích se koná v sobotu od 13:00 tradiční Memoriál Karla Kluka a Miroslava Lupáče, odkud si vloni putovní pohár odvezli hasiči z SDH Buková.

25.8.2016

Brdskou ligu čeká finále v Sedlčanech

Radíč – O uplynulém víkendu postoupila Brdská liga do své poslední části. Na hřišti v Radíči totiž proběhlo poslední dvoukolo letošního ročníku. O body, které by mohly zlepšit celkové umístění týmů, tak budou moci závodníci zabojovat už jen v samotném finálovém kole, které se bude konat 10. září v Sedlčanech.

27.7.2016

Páté kolo Brdské ligy v Nalžovicích: ani déšť nezabránil skvělým výkonům

Nalžovice - V sobotu 16. července se uskutečnilo páté kolo Brdské ligy, tentokrát v zámeckém parku v Nalžovicích. Počasí závodníkům příliš nepřálo a během závodu hned několikrát zapršelo, i přesto bylo ale možné vidět spoustu skvělých výkonů.

29.6.2016

Hasiči vyprošťovali zraněného z podzemí vodní elektrárny Vrané. Jen cvičně

Vrané nad Vltavou – Zranění zaměstnance údržby v těžko přístupných podzemních prostorách si včera vynutilo zásah hasičů na vodní elektrárně Vrané nad Vltavou. Akce, která se nakonec ukázala být „jen" havarijním cvičením, dokonale prověřila souhru jednotek požární ochrany Hasičského záchranného sboru ČR, obsluhy elektrárny a Havarijního štábů provozu.

25.6.2016

Hasiči z Prosenické Lhoty jdou do finále. Držíme vám palce

Prosenická Lhota – Je rozhodnuto! Titul v soutěži Dobráci roku, kterou vyhlásil vloni Český rozhlas Region a Deník je mediálním partnerem, získali dobrovolní hasiči z Prosenické Lhoty na Příbramsku.

21.6.2016

Poslední víkend v srpnu se Líchovy stěhují do Brna na šampionát hasičů

Líchovy/Vlašim – Přepisují dějiny! Sbor dobrovolných hasičů z Líchov, obce s pouhou stovkou obyvatel, se v krajské soutěži v požárním sportu ve Vlašimi postaral o zápis do historie, když se na mistrovství republiky v Brně probojovala družstva mužů i žen.

15.6.2016

Šestnáctý ročník Brdské ligy v Zalužanech výborně uvedli Líchovští

Zalužany – V Zalužanech bylo uplynulou sobotu opět po roce slyšet burácení hasičských strojů. Právě v této obci na Příbramsku totiž odstartoval další, již 16. ročník Brdské ligy. V letošním roce bude mít liga celkem 11 kol a hlavním sponzorem bude stejně jako při loňském ročníku pan Zdeněk Kolka.

30.5.2016

Hasiči z Velké Lečice usilují o titul Dobráci roku

Velká Lečice - SBOR dobrovolných hasičů Velká Lečice se zapojil do soutěže Dobráci roku. Je úterý před pátou hodinou a nad Velkou Lečicí se sbíhají bouřkové mraky. Do festovního přístřešku tamní hasičské zbrojnice po chvíli bubnují těžké kapky a centimetrové kroupy. Skoro to vypadá, že namísto povídání se dobrovolní hasiči budou muset vrhnout na čerpání vody 
u sousedů ze sklepů a odklízení větví ze silnice. Ale jak bouře rychle přišla, tak odchází bez na první pohled viditelných škod. Stejně jako v ostatních menších obcích, tak i hasiči ve Velké Lečici právě v tuto dobu dojíždějí z práce. Mezi prvními se přicházejí připravit na návštěvu redaktorů 
z Českého rozhlasu Region starosta sboru Josef Beran, velitel Pavel Pouček a člen sboru a starosta obce Josef Němec.

11.4.2016

Hasiči z Chotilska si postavili svépomocí garáž pro cisternu

Chotilsko – Do boje o titul Dobráci roku se zapojili dobrovolní hasiči z Chotilska na Příbramsku.

20.3.2016

Hasiči z Kosovy Hory potřebují nové prostornější auto

Kosova Hora – Kdybychom si tak nechali předem od starosty kosohorských hasičů Miroslava Hodíka poradit, jak se v obci dostaneme k hasičské zbrojnici, udělali bychom dobře. Je totiž pěkně, jak se říká, zastrčená. S tím jsme podle dosavadních zkušeností nepočítali.

5.3.2016

Bez hasičů v Dolních Hbitech se obejde jen málo akcí

Dolní Hbity /DOBRÁCI ROKU/ – Skupinka dobrovolných hasičů v Dolních Hbitech, které jsme v úterý odpoledne jako účastníky soutěže Dobráci roku navštívili, má z únavy kruhy pod očima. Moc toho prý nenaspali. Aby taky ano. Příbramsko ještě tíží peřina mokrého sněhu a pod ní se v okolních lesích láme jeden strom za druhým a každou chvíli překáží v silnici. A kdo se stará o to, aby silnice 
v okolí byly průjezdné? Samozřejmě také nejbližší dobrovolní hasiči.

22.1.2016

Dobrovolných hasičů ve Skalici je skoro tolik, co obyvatel v obci

Skalice /DOBRÁCI ROKU/ – Přestože má Skalice zhruba 130 stálých obyvatel, mají tu dobrovolní hasiči poměrně silné zastoupení. I tak se ale zprvu zdálo, že dát dohromady větší partu k setkání s redaktory Příbramského deníku v úterý odpoledne nebude jednoduché. Kvůli škole, zaměstnání a tak. Nakonec nás ale ve Skalici před hospodou čekala desítka členů místního hasičského sboru.

21.1.2016

Ředitel HZS Příbram: Kvalitních uchazečů je jak šafránu

Příbram – Ředitelem Územního odboru Příbram – Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje se stal Tomáš Horvát na začátku roku 2014. Loňský rok je tedy první celý kalendářní rok, který strávil v této funkci. Řediteli jsme položili několik otázek.

17.1.2016

Hasiči zasahovali v Okružní ulici, kde v bytě doutnaly peřiny od nedopalku

Příbram - V sobotu krátce po půl šesté večer byla vyslána jednotka ze stanice Příbram k nahlášenému požáru bytu v bytovém domě v Okružní ulici v Příbrami. Dále byly vyslány i jednotky sboru dobrovolných hasičů Březové Hory a Trhové Dušníky.

18.12.2015

Příbramští profesionální hasiči dostali čerpadlo nebezpečných látek

Příbram - V úterý 15. prosince bylo předáno zástupci firmy RWE Gas Storage, s.r.o. a vedení HZS Středočeského kraje do užívání hasičům jednotky stanice Příbram HZS Středočeského kraje – územní odbor Příbram čerpadlo nebezpečných látek MAST GUP 3 – 1,5.

30.11.2015

Hasiči hýbou kulturním životem v Prosenické Lhotě a lámou české rekordy

Prosenická Lhota /DOBRÁCI ROKU/ – O titul Dobráka roku se uchází také Sbor dobrovolných hasičů z Prosenické Lhoty na Příbramsku. Hasiče těší, že byli Českým rozhlasem Region vylosováni a mohou se představit také čtenářům regionálních deníků a ucházet se o jejich „esemesky."

24.11.2015

Příbram zrušila jednu ze čtyř jednotek dobrovolných hasičů

Příbram - Příbramská radnice zrušila jednu ze čtyř jednotek dobrovolných hasičů, kteří ve městě působí. Podle radnice je v porovnání s ostatními městy v Příbrami hasičských jednotek zbytečně hodně a reorganizací se ušetří. Členové zrušené jednotky Příbram 1 budou moci přejít do jednotky na Březových Horách. Návrh v pondělí schválili městští zastupitelé. Opozice s reorganizací až na výjimky nesouhlasila, proti rozhodnutí radnice se bouřili i dobrovolní hasiči.

23.11.2015

Cvičná evakuace prověřila obecnické hasiče

Obecnice /ROZHOVOR/ - Vyhlásit fiktivní nebezpečí, co nejrychleji vyklidit budovu a při tom poskytnout zraněným první pomoc. To měli za úkol dobrovolní hasiči z JPO 3 Obecnice při pravidelném prověřovacím cvičení, které se v pátek konalo v obecnické mateřince.

18.11.2015

V Příbrami má být zrušena jednotka hasičů, její členové se bouří

Příbram - Vedení Příbrami chce zrušit jednu jednotku dobrovolných hasičů. Podle radnice je v porovnání s ostatními městy v Příbrami hasičských jednotek zbytečně hodně a reorganizací se ušetří. Hasiče rozhodnutí městské rady pobouřilo a chtějí se obrátit otevřeným dopisem na zastupitele, kteří se budou návrhem příští týden zabývat. Velitel rušené jednotky Příbram I Jaroslav Tvrdík řekl, že důsledkem tohoto rozhodnutí bude i zánik sboru dobrovolných hasičů Příbram I a ukončení téměř 130 let staré tradice.

17.10.2015

DOBRÁCI ROKU: Bubovičtí dobrovolní hasiči postavili kulturní dům

Bubovice – V sychravém podzimním počasí se schází skupinka dobrovolných hasičů v stejnokrojích u zbrojnice naproti kostelu. Hasiči otevřou vrata a za nimi se ze stínu objeví historický skvost – americký vůz Dodge. Zbrojnice ještě ukrývá dvě stříkačky.

14.10.2015

Horvát: Požáry tvoří kolem kolem třiceti procent všech zásahů

Příbram – Tomáš Horvát (34), ředitel územního odboru Hasičského záchranného sboru v Příbrami, převzal pomyslnou štafetu od svého předchůdce Jiřího Heinricha před rokem a půl. Na Příbramsku však slouží sedmým rokem. Využili jsme návštěvy Tomáše Horváta u velitele stanice sedlčanských profesionálních hasičů Petra Hrona a požádali ho o rozhovor.

9.9.2015

Hasičky se utkají o jubilejní pohár starosty okresního sdružení v Hříměždicích

Příbram – V sobotu se uskuteční už 35. ročník soutěže hasičských družstev žen o Pohár starosty Okresního sdružení hasičů Příbram (OSH) v Hříměždicích. Začátek soutěže je od 13 hodin.

29.6.2015

Hasiči z Dobříše oslavili 130 let

Dobříš - Dobrovolní hasiči z Dobříše si v sobotu připomněli 130 let od založení sboru. Oslavy začaly ráno průvodem k hasičské zbrojnici a uctěním památky dobříšského hasiče J. Štěpánka, který tragicky zahynul při tom, když spěchal na pomoc bližním. Průvod hasičů poté pokračoval na louku nad vypuštěným rybníkem Papež.

30.5.2015

Nejtvrdší hasiči vystoupají na Bohdanku v plné výstroji s dýchacím přístrojem

Bohdaneč – Nejtvrdší hasič přežívá, je volný překlad soutěže profesionálních hasičů, jejíž 4. ročník „O pohár ředitele HZS Středočeského kraje v TFA – Bohdanka 2015" se odehraje v sobotu od 10 do 15.30 na rozhledně na dohled od Zruče nad Sázavou.

19.5.2015

Hasičky si vybojují titul královny krásy na Konopišti

Konopiště /OBRAZEM/ - Která z dívek si z konopišťského amfiteátru odveze titul Miss hasička Středočeského kraje 2015, rozhodne v sobotu porota složená z představitelů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, odborníků na odívání, účesy a kosmetiku i zástupců sponzorů pátého Hasičského dne na Konopišti.

AKTUALIZOVÁNO
11.5.2015

Hasičky v tanečním sále nacvičovaly choreografii pro finále

Příbram /OBRAZEM/  - Finalistky Miss hasička Středočeského kraje 2015 si v neděli odpoledne trénovaly v S-centru v Černoleské ulici chůzi na podpatcích a nacvičovaly choreografii pro finále soutěže krásy při hasičském dni na Konopišti, které se odehraje v sobotu 23. května v zámeckém parku.

11.5.2015

Svátek svatého Floriána oslavili hasiči 
v Sedlčanech názornými ukázkami

Sedlčany – Při oslavě patrona hasičů sv. Floriána si na sedlčanském náměstí přišli v neděli návštěvníci na své. Kluky zajímala především technika, kterou požární jednotky ze Sedlčan a regionu používají. Mohli si prohlédnout některá zásahová vozidla pěkně zblízka a vyzkoušet si, jak se v takovém „pravém" hasičském autě sedí.

6.5.2015

Chodit na podpatcích umím, tvrdí hasička Monika Topolová

Mokrá Lhota – Finalistkou Miss hasička Středočeského kraje 2015, jejíž vyhlášení se odehraje v sobotu 23. května odpoledne v amfiteátru na Konopišti, je také Monika Topolová ze Sboru dobrovolných hasičů Mokrá Lhota u Bystřice. Na pódium hasičského dne jí vyslalo rozhodnutí castingové komise.

28.4.2015

Hasička Petra Černucká má šanci stát se středočeskou miss

Brázdim – Šestadvacetiletá sportovní hasička Petra Černucká z Brázdimi patří mezi šest nejhezčích hasiček ve středních Čechách. Zda si ale nasadí korunku miss pro letošní rok, rozhodne porota až při hasičském dni na Konopišti v sobotu 23. května.

27.4.2015

Finalistka Miss hasička Eliška Budková chce být porodní asistentkou

Nový Knín – Studentka třetího ročníku Střední zdravotnické školy v Příbrami Eliška Budková bude novoknínský dobrovolný sbor reprezentovat při Hasičském dni Středočeských hasičů na finále soutěže královen krásy.

25.4.2015

Hasiči soutěžili o Erb města Rožmitálu

Rožmitál - V sobotu se v Rožmitále pod Třemšínem konala tradiční hasičská soutěž o Erb města Rožmitálu. Soutěžilo se jako obvykle na autobusovém nádraží v požárním útoku, jen s tím rozdílem, že soutěžní družstva musejí potřebné náčiní vyndavat z vozu nebo přívěsu.

23.4.2015

Finalistky Miss si vybraly šaty pro vyhlášení na Konopišti

Benešov – Dívky, které se přihlásily do soutěže krásy Miss hasička Středočeského kraje a byly castingovou komisí vybrané pro finále, mají za sebou další etapu přípravy.

22.4.2015

Votičtí dobrovolní hasiči jsou mistry republiky ve vyprošťování osob

Votice – Členové zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů jsou mistry republiky v netradiční disciplíně. Na pátém Mistrovství České republiky v Milevsku získali prvenství při vyprošťovaní osob z převrácených vozidel.

21.4.2015

Stanice Sedlčany převzala nový motorový člun

Sedlčany - Do užívání v areálu záchranné roty ve Zbirohu, která organizačně spadá pod ZÚ Hlučín, byla předána nová výjezdová technika – motorový člun, pořízena z Integrovaného operační programu Evropské Unie s názvem Připravenost HZS ČR k řešení povodní. Tento člun byl zároveň jeden ze sedmi předaných HZS Středočeského kraje. Konkrétně se jednalo o gumový nafukovací člun značky GRAND RANGER R 420 s čistou hmotností 105 kg s celkovou délkou 420 cm a závěsným turbínovým motorem značky Evinrude 30 JET o výkonu 30 koní.

20.4.2015

Hasiči prováděli kondiční jízdy a kontrolu hydrantů

Příbram – Dobrovolní hasiči z Příbrami využili víkendové volno k pracovní činnosti. V sobotu v odpoledních hodinách hasiči z SDH Příbrami 1 v rámci svých kondičních jízd a zdokonalování se v řízení zásahového vozidla, prověřovali přístupnost ke zdrojům požární vody ve městě.

31.3.2015

Hasiči vyjížděli k desítkám nahlášených případů kvůli větru

Příbram - Silný vítr v úterý zaměstnával hasiče v celém regionu. Zatímco do úterního poledne byl relativně klid, po obědě měli hasiči za pár hodin na svém kontě desítky výjezdů. Podle Ladislava Holomčíka, mluvčího středočeských hasičů, šlo především o zásahy kvůli popadaným stromům. Jeden strom například spadl na tělocvičnu příbramského gymnázia.

30.3.2015

Dobrovolní hasiči z Příbramska zvolili nového starostu okresního sdružení

Krásná Hora nad Vltavou /OBRAZEM/- Delegáti dobrovolných hasičských sborů z Příbramska v sobotu na konferenci v kulturním domě projednali činnost okresního sdružení v posledních pěti letech a volili představitele výkonného výboru na další pětileté období.

18.3.2015

Zájem o soutěž Miss hasička projevily i dívky ze vzdálených regionů

Příbram, Benešov – Hasičská soutěž Miss Středočeského kraje, kterou letos potřetí po pravidelné roční pauze pořádá v amfiteátru na Konopišti Okresní sdružení hasičů z Benešovska, vzbudila zájem krásných dívek, které bohužel nesplňují podmínky účasti. Nemají bydliště nebo nejsou členkami sborů, dobrovolných nebo profesionálních, ve Středočeském kraji.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT