Prvního kola se účastnilo 22 týmů z celého příbramského okresu, v druhém kole se jich na startovní čáru postavilo hned 28. Bojovalo se v kategoriích muži, ženy a veteráni nad 35 let. Tato kategorie je ostatně novinou letošního ročníku.

V prvním kole zvítězil v mužích tým ze Sedlčan, v ženské kategorii Vranovice. V kategorii veteránů se na první místo probojovaly Vranovice před Svatým Polem.

Ani druhé kolo nebylo méně napínavé. Za muže opět zvítězily Sedlčany, za ženy Zalužany, z veteránů tentokrát měl nejlepší čas tým ze Svatého Pole. Nejrychlejším proudařem druhého kola byl Vít Januš z Vranovic, nejrychlejší proudařkou Kristýna Ječmenová ze Sloupu.

Protože v letošní roce došlo ke změnám v organizačním týmu Brdské ligy, vládla v něm před začátkem trochu nervozita z toho, aby vše běželo hladce a tak, jak má. To se podle dojmů účastníků podařilo, většinou si pochvalovali už roky zavedený princip play-off, protože díky němu si mohli útok zopakovat několikrát, nebylo to jen o tom odběhnout a čekat, jak bývá na hasičských soutěžích obvyklé.

Po skončení své dojmy shrnul také nový předseda rady Brdské ligy Jakub Čermák: "Mám z toho dobrý pocit. Do dalších kol už lépe víme, na co si dát pozor a co více kontrolovat."