„Po příjezdu na místo jsme se nahlásili v krizovém štábu, kde jsme obdrželi kontakty na pověřené osoby, které rozdělovaly jednotlivé týmy na určené práce,“ poznamenal Martin Poulíček, velitel hasičů. Prvním úkolem byla pomoc při odklízení naplavenin a řezání vyvrácených stromů na pozemku mateřské školky v Chrastavě a po obědě se přesunuli k čističce odpadních vod v Chrastavě, kde se zapojili společně s Armádou ČR do odklízení koryta potoka. Práci jim stěžovala neznámá chemická látka, která se nacházela v korytě potoka a byla zajištěná sorpčními hady. Ve čtvrtek ráno hasiči pracovali za autobusovým nádražím v Chrastavě, kde rozřezávali stoletou lípu a vyčistili břeh.
Dobrovolníci také káceli u teplárny vyznačené stromy, které překážely opravě hlavního teplovodu v Chrastavě, pomáhali s dopravou vody vojákům, prořezávali a odklízeli stromy a stihli mnoho dalších věcí, včetně čerpání vody ze sklepů. Práci jim také v některých dnech ztěžoval docela silný déšť.

V Chrastavě dokonce hasili. Na sídlišti hořelo auto a byli vyzváni, aby s místními hasiči pomohli s jeho hašením.
V neděli, pátého dne pobytu v Chrastavě, se hasiči z Příbrami přesunuli do obce Vítkov. „Měli jsme tam za úkol pokácet dva podemleté stromy u koryta potoka, které ohrožovaly rodinné domy. Kácení bylo ztíženo tím, že ve velké blízkosti stromů bylo vzdušné elektrické vedení, které mohlo být při pádu poškozeno. Museli jsme s našimi hasiči–lezci v koruně stromu udělat prořez,“ vzpomíná Poulíček.

Odpoledne se hasiči připravovali na návrat domů. „Ošetřili jsme techniku, která zde dostala velice zabrat a šli se rozloučit do krizového centra. V povodněmi zasažené Chrastavě jsme strávili pět dní, kdy jsme se snažili pomáhat. Bylo to pět náročných dní, kdy ráno začnete a večer skončíte totálně unaveni. Oporou pro naši práci byly každý den telefonáty našeho starosty Řiháka, který se po celou dobu velice aktivně zajímal o naší každodenní práci a zjišťoval zdali ještě něco nepotřebujeme. Oporou nám také byly unavené tváře místních lidí, před kterými je ještě mnoho práce a jejich mnohokrát vyslovené slůvko děkuji. Ničivé povodně na severu Čech napáchaly hrozné škody, a kdo to neviděl nebo nezažil, tak si to neumí vůbec představit. Velké škody jsou také na infrastruktuře a její obnova bude trvat zřejmě velice dlouho. A proto vás, my příbramští dobrovolní hasiči všechny velice prosíme, pomozte lidem z těchto oblastí posláním DMS nebo přispěním na povodňová konta.Ti lidé naši solidaritu budou potřebovat ještě velice dlouho. Nezapomeňme na ně,“ prosí za nešťastné obyvatele Martin Poulíček.