Třetí část okresního kola celoroční hry Plamen 2013 a 2. část okresního kola celoroční činnosti dorostu 2013 se konaly v sobotu 6. dubna.
„Kolektivy soutěžily v disciplínách štafeta dvojic (mladší, starší a přípravka) a závod požárnické všestrannosti (mladší, starší, přípravka a dorost). Celý soutěžní den zahájily kolektivy mladších štafetou dvojic, ve které mělo každé družstvo dva pokusy. V průběhu této disciplíny již probíhal ZPV dorostu. Zde se utkalo pět družstev dorostenců, sedm družstev dorostenek, šest jednotlivkyň a pět jednotlivců," popsal průběh soutěže Pavel Hájek z SDH Zalužany.

Po absolvování tratě posledními dorostenkami vyrazila na družstva mladších, přípravky a nakonec starších. Poslední hlídka dobíhala již skoro v půl čtvrté odpoledne. „Celý den byl opravdu velmi náročný nejen pro soutěžící kolektivy, ale i po organizační stránce. Poděkování patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravách i průběhu celé soutěže a doufám, že se všem v Zalužanech líbilo," dodal Hájek.

Pořadí na prvních místech:

Štafeta dvojic mladší - Počepice
                        přípravka - Nová Ves pod Pleší
                        starší - Skalice
ZPV                 mladší - Počepice
                        přípravka - Nová Ves pod Pleší
                        starší  - Skalice
ZPV                 dorostenci - Sestrouň
                        dorostenky - Petrovice
jednotlivci  - dorostenci Trčka Jan – SDH Bezděkov pod Třemšínem
jednotlivci  - dorostenky Danielová Karolína – SDH Vševily