Před blížícími se prázdninami je velmi vhodná chvíle k tomu, aby se kluci a holky seznámili s nebezpečím, které je, či jejich kamarády může v letním období potkat. Proto byli pozváni odborníci v různých oborech, aby jim vhodnou formou vysvětlili, jak postupovat, kdyby se něco vážného na jejich prázdninových putováních přihodilo.

Mladí účastníci postupně navštěvovali jednotlivá stanovitě, kde se jim věnovali nejen profesionální hasiči s prevencí, ale i zdravotníci s první pomocí, pyrotechnici s ukázkami nebezpečné munice vyskytující se v chraněné krajinné oblasti kynologové se svými čtyřnohými svěřenci.

Přítomni byli rovněž zástupci příslušného oddělení Policie ČR. Svoji techniku pro činnost na vodě představili hasiči z Březových hor. Moderní speciální hasičskou bohatě vybavenou tatru předvedli profesionální příslušníci příbramské stanice Hasičského záchranného sboru.

Jedním z hlavních organizátorů byl Vlastimil Čuřín, který řekl: „Jsem přesvědčen o tom, že podobné akce v regionu moc sdružení nedělá.“ Prozradil také, že pro všechny účastníky bylo připraveno občerstvení zdarma, které měla v režii obec Hluboš.

Mimochodem byl přítomen i starosta Hluboše Jiří Čajan, který je zároveň členem jednotky SDH této obce. Na závěr děti z Kardavce předvedly požární útok.

Miroslav Maršálek