„Jednu máme upravenou sportovní, druhá je zásahová," říká Jiří Janoušek, velitel Sboru dobrovolných hasičů Bubovice. Sbor má momentálně 70 členů, což není málo na tak malou obec.

JAK HLASOVAT PRO BUBOVICE?

Pošlete co nejvíce SMS ve tvaru DOBRACI BUBOVICE na číslo 
90 011 04. POZOR! Hlasy pro hasiče z Bubovic z Příbramska posílejte do pátku 23. října 2015 do 15 hodin. Každý, kdo pošle SMS, má šanci získat pivo na měsíc zdarma. Počet SMS z jednoho telefonu není omezený.

Bubovický sbor podle velitele nijak nevyčnívá mezi ostatními, přesto do soutěže šli s vervou. „Napadlo mě to a nadhodil jsem to na schůzi. Mladí se toho okamžitě chytili, a tak jsme se přihlásili," popsal Jiří Janoušek. Bubovičtí hasiči se účastní spíše soutěží v okolí, ale pořádají tradiční soutěž O bubovický soudek.

O historii sboru se rozpovídal Václav Novotný. „Vznik našeho sboru je tak trochu sporný. Hasiči se přihlásili ke konci roku 1924, ale ustavující schůzi měli až v lednu 1925. Já si to pochopitelně nepamatuji, jsem ročník 1939, ale nejaktivnějším obdobím bylo období první republiky," vypráví Novotný. Hasiči také hráli divadlo, po válce se na půdě našly kulisy a v ochotničení pokračovali. „Minimálně dva bály do roka tenkrát hasiči pořádali a bohatá byla i další spolková činnost. Dvakrát se tu konala Benátská noc na rybníce. Po válce do počátku 50. let nebyla hospoda, nebylo kde hrát a byl útlum. Dokonce se někdy v letech 1965 až 1966 uvažovalo o zrušení sboru. Až po roce 1968 se začala činnost zase rozvíjet, vybudovala se požární nádrž a hasiči, pravděpodobně v celé republice na poslední akci „Z", postavili kulturák. Otevíral se na Silvestra roku 1990. Po nás starších to převzali mladí a myslím si, že to dělají velice dobře," uzavřel Novotný.

SDH Bubovice.

Pravidla soutěže Dobráci roku

Projekt Českého rozhlasu Region ve spolupráci se středočeskými regionálními Deníky a Pražským deníkem potrvá do konce příštího června, kdy vše vyvrcholí velkým finále. Vítězům organizátoři zajistí velkolepou show s hudebním programem v ceně 100 tisíc korun. Každý týden se tým ČRo Region spolu se zástupci regionální redakce Deníku vypraví do jednoho z přihlášených a následně vylosovaných sborů dobrovolných hasičů ve středních Čechách 
a v regionech Praha-západ a Praha-východ. V pátek po patnácté hodině si na vlnách ČRo Region 100,5 případně 100,7 FM poslechnete medailonek příslušného sboru dobrovolných hasičů. 
Reprízu naladíte v neděli po patnácté hodině. Každou sobotu pak v Deníku najdete reportáž z natáčení. Pro daný SDH můžete hlasovat vždy od páteční patnácté hodiny celý týden až do dalšího pátku. Hlasování skončí také 
v patnáct hodin a začne následné hlasování pro další SDH. Hlasovat lze prostřednictvím SMS na tel. číslo 90 011 04, zprávu pište ve tvaru: DOBRACI (mezera) název sboru. Cena jedné SMS jsou 
4 koruny.
Podrobnosti o soutěži najdete na webu: www.dobraciroku.cz.