Je neděle ráno a družstvo dorostenek SDH Petrovice, ve složení Martina Dvořáková, Jitka Doubravová, Iveta Zrůbková, Lucie Martínková, Lucie Všetečková, Lucie Šimečková, Barbora Hermová, Andrea Marešová, vyráží směr Hořovice, kde dnes bude probíhat krajské kolo dorostu kraje středočeského v požárním sportu. Čeká nás tedy test požární ochrany, běh na sto metrů s překážkami, štafeta 4x100 metrů a požární útok.

Sluníčko vykukující pod mráčky, dobrá nálada v týmu a přítomnost našich fanoušků a rodičů dává naději na úspěch. I když sami nejlépe víme, že jenom to prostě nestačí. Mladé svěřenkyně, pod vedením Jardy a Jany Šejbových, se chystají na první a možná i svým způsobem nejnáročnější disciplínu, kterou je test požární ochrany. I jedna malá chybička může znamenat v této disciplíně místo poslední. Naštěstí se chybička nevloudila, a tak si dorky započítaly prvenství a s ním i první bod. Následoval běh na sto metrů s překážkami.

V konkurenci šesti družstev dorostenek obsadily naše dorky, po celkovém součtu pěti jejich nejlepších časů, místo první. Mezi naše nejúspěšnější běžkyně dnes patřila Martina Dvořáková (první místo) a Jitka Doubravová (třetí místo). Jsme tedy přesně v polovině dnešního klání a pomalu se začínáme soustředit na štafetu 4x100 metrů. Prvním pokusem, ve složení (Jitka Doubravová, Martina Dvořáková, Lucie Všetečková a Iveta Zrůbková), holky ukázaly, že v této disciplíně před sebe opravdu nikoho nepustí a pokusem druhým, ve složení (Lucie Šimečková, Martina Dvořáková, Jitka Doubravová a Iveta Zrůbková), své prvenství ještě upevnily. Celkově si tedy zatím po třech disciplínách dorostenky SDH Petrovice stále drží zlatou příčku.

Po krátké pauze nastupují děvčata na požární útok, ve složení (Jitka Doubravová, Iveta Zrůbková, Barbora Hermová, Lucie Martínková, Lucie Všetečková, Martina Dvořáková, Andrea Marešová). Malé zaváhání naše dorostenky sice stálo cenné body, ale i tak si na své konto připsaly čtvrté místo. V celkovém součtu bodů po všech disciplínách obsadily dorostenky z SDH Petrovice celkové druhé místo a tím si vybojovaly postup na Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu konané 3. – 7. 7. 2013 v Jablonci nad Nisou. Děkujeme především trenérům, rodičům a fanouškům za silnou psychickou podporu. I ta totiž při takové soutěži hraje velmi důležitou roli. Veronika Šejbová, SDH Petrovice