Je nějaká akce, která vám zvlášť utkvěla v mysli?

Troufám si říct, že na každé soutěži nebo akci, které se zúčastníme, se přihodí něco, na co se vzpomíná. Určitě si budeme pamatovat soutěž, na které jsme měli první „N“, nebo předčasný start na soutěži v Hříměždicích. Rádi vzpomínáme na loňský první ročník soutěže v Kamýku nad Vltavou, kam jsme jeli v namíchaném družstvu a přivezli si pohár za první místo ve své kategorii i pohár za celkově nejrychlejší štafetu.

Co chystáte na letošní rok?

Opět se chceme vydat na všechny pohárové soutěže, které tradičně navštěvujeme.. Dále se někteří naši členové účastní různých sportovních akcí, jako je otevírání cyklostezek v Sedlčanech či barevný běh v Praze. Také pomáháme Sboru dobrovolných hasičů v Sedlčanech II s pořádáním dětského dne.

Je zájem o členství ve sboru?

Řekla bych, že ano. Za posledních pár let se náš sbor rozrostl a snížil se věkový průměr z nějakých padesáti let na osmatřicet. Ke sto dvacátému výročí sboru se rozhodlo několik našich žen založit nejen družstvo žen, ale také dětí a mužů do pětatřiceti let. Do té doby byli ve sboru jen muži, kteří soutěžili pouze v okrskové soutěži v kategorii muži nad pětatřicet let. Od roku 2015 máme tedy soutěžní tým žen, který se postupně rozrůstá a celkově už má šestnáct členek. A tak na soutěže můžeme vyrazit jako dva týmy. Někdy se doplňujeme s muži. Stejně jako ženy mají i děti dva týmy, mladších a starších.