Čermák také uvedl, že již mají zpětné reakce: "Většina je kladná. Co se týče kelímků s vratnou zálohou a přihlašování přes web, v tom vidím velký posun, ale je toho více. A ty záporné mě samozřejmě mrzí, takže se z toho určitě poučíme. Ono když tomu člověk věnuje čas a i nějaké peníze ho to stojí, tak ho ty záporné reakce o to víc mrzí. Ale to k tomu patří a pochopí to jen ten, co už ligu někdy vedl."

Popsal, že nejvíce práce bylo, než liga vůbec začala, všechno připravit a domluvit. "Je toho opravdu mnoho. Když už se liga rozběhla, tak to bylo relativně v pohodě," řekl Jakub Čermák a pokračoval: " Ale abych se přiznal, měl jsem nervy na každých závodech, aby vše proběhlo tak, jak má a nevznikl nějaký problém. To se naštěstí nikde nestalo."

Jakub Čermák byl na jednotlivých kolech jako organizátor soutěže, ale také jako její účastník. Běhal za SDH Sedlčany, vítěze ligy v kategorii mužů. "I když by se zdálo, že je to těžké zkombinovat, tak musím říct, že jsem si to užil. Už tím, že jsem běhal za Sedlčany a udělali jsme titul, tak to bylo o to lepší. Samozřejmě je to o dost náročnější, člověk nemá čas si sednout. Ale do toho jsem s tím šel, takže mi to nevadí," uvedl.

Prozradil, že v zimě na valné hromadě budou řešit věci ohledně úpravy pravidel a obecně zlepšení podmínek pro závodění.

K samotné soutěži řekl: "Myslím, že liga je velice atraktivní jak pro diváka, tak pro závodníka. V některých věcech by se od nás ostatní ligy mohly učit. Mně osobně určitě potěšila účast týmů na posledních kolech, kde jich bylo vždy přes třicet. To je velice slušné na naší okresní ligu. A doufám, že tomu bude tak i v dalších ročnících."

Čermák také potvrdil, že díky vratným kelímkům si pořadatelé pochvalovali úklid po závodech. Ten byl mnohonásobně kratší, než v předchozích letech.

A na závěr pozval všechny účastníky a fanoušky: "Ligu zakončíme slavnostním vyhlášením v neděli 1. listopadu ve Svatém Poli. Příprava akce bude náročná, ale věřím, že si to všichni užijeme."