Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA: Mladí hasiči a hasičky z Petrovic sbírají tituly

Petrovice /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů v Petrovicích u Sedlčan patří k nejstarším sborům na Sedlčansku. Byl založen 6. ledna 1878. V současné době má 42 členů a družstvo dětí a dorostu.

19.8.2009
SDÍLEJ:

Mladí hasiči z SDH Petrovice. Foto: archiv SDH Petrovice

Naším hlavním cílem je bezesporu zabezpečit požární ochranu v obci. Velký díl naší práce spočívá v péči o hasičskou techniku. Protože jsou Petrovice na samém okraji okresu i kraje, nachází se nejbližší stanice profesionálních hasičů HZS kraje v 17 km vzdálených Sedlčanech. Čas dojezdu techniky v případě mimořádné události je zvláště v zimě na hranici (spíše za hranicí) 20 minut. Z tohoto důvodu je v Petrovicích dáván zvláštní důraz na akceschopnost jednotky dobrovolných hasičů.

Například v loňském roce bylo do zajištění požární ochrany v obci investováno 790 tisíc Kč. Jednotka dobrovolných hasičů má výborné výsledky při výjezdech k požárům. Vždy se vyjíždí včas, s připravenou technikou a v dostatečném počtu dobrovolných hasičů. V roce 2008 byl zakoupen a opraven cisternový vůz Cas 25 L 101, který nahradil zastaralý vůz Cas 25 RTHP. Tímto počinem se zlepšil dojezdový čas, nový vůz je lépe vybaven na technické zásahy.

Kozlův hasičský počin - HLASUJTE ZDE.

Petrovičtí hasiči se starají i o společenský život v obci. Pravidelně pořádají soutěže – v květnu hasičské klání Florián, v září Memoriál Rudy Jaroše. Na tyto soutěže se sjíždí hasiči ze širokého okolí. Dále připravují čarodějnice, pořádají návštěvu sv. Mikuláše s čerty pro děti v obci.

Do Petrovic se v květnu 2008 sjelo na dvoudenní návštěvu celkem 136 hasičů z celé republiky na 6. setkání hasičů obcí Petrovice ČR. Protože se jednalo o rok pro sbor jubilejní (130 let od založení), konaly se ještě v září celodenní oslavy spojené s hudební produkcí na náměstí, výstavou hasičské techniky a ukázkou zásahů hasičů.

Největší radost sboru, ale i obci, dělají mladí hasiči. Mají se skutečně čím pochlubit, neboť vzorně reprezentují nejen Obec Petrovice, ale i okres Příbram, Středočeský kraj a dokonce i Českou republiku.

Družstvo mladých hasičů pracuje při SDH Petrovice již 40 let a má v současné době 8 členů, družstvo dorostenek má 9 členek. Od roku 1985 vede mladé hasiče Jaroslav Šejba ml. a od roku 1989 je vedoucí ještě i Jana Šejbová. Mladí hasiči a dorostenky se pravidelně účastní hry Plamen a soutěží dorostu, zapojují se do činnosti sboru, úzce spolupracují se základní školou i s obcí. Družstvo mladých hasičů a dorostenek v posledních deseti letech navázalo na úspěchy předešlých roků, které vnesly petrovický sbor do povědomí široké veřejnosti. Patří stabilně k nejlepším družstvům v okrese.

Od roku 1999 se petrovické děti a dorostenky účastní pravidelně krajských soutěží. Někteří vybraní jedinci reprezentovali Středočeský kraj i v soutěžích celorepublikových. Mezi největší úspěchy patřilo získání titulu Mistr ČR v běhu na 60 metrů s překážkami (2001 Choceň – Tereza Hrdličková, 2007 Zlín – Markéta Šejbová, 2009 Třebíč – Markéta Šejbová).

Mezi nejúspěšnější roky v oblasti práce s mládeží bezpochyby patří roky 2004, 2005, 2007 a 2009, kdy děvčata z Petrovic získala mistrovský titul v kategorii dorostenek (2004), reprezentovala Českou republiku na mezinárodních soutěžích CTIF v Chorvatsku (2005), ve Švédsku (2007) a v Ostravě (2009), 2. místo na celostátní soutěži dorostu (2009) a družstvo mladých hasičů získalo 2. místo na celostátní soutěži hry Plamen (2009).

Rudolf Jaroš, starosta SDH Petrovice

19.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení