„Vejde se do ní 8200 litrů vody, kabina je pro čtyři lidi. Takovou cisternu jsme potřebovali. Je především určena na požáry lesa,“ řekl Deníku velitel zásahové jednotky František Polák s tím, že jednotka je nyní díky štědrosti města, špičkově vybavena. Hasiči mají ještě další, menší cisterny na podvozcích Liazu. Některé z nich se z Rožmitálu přestěhují do hasičáren okolních sborů. „Ještě si kluci zrenovují tatrovku, co jsme kdysi dostali. Nyní s ní parkujeme v bývalých kasárnách. Potom budeme mít dostatečnou techniku na dopravu vody,“ dodal velitel.

Hasiči už letos dostali nový zásahový vůz pro výjezdy k požárům, nehodám a dalším událostem. Stařičký Volkswagen Polo totiž v únoru vyměnili za offroud Jepp Cherokee. Vozidlo jim zakoupilo v bazaru město za téměř 170 tisíc korun. Dalších zhruba 100 tisíc korun do něho ještě investovalo při přestavbě na kompletně vybavený zásahový vůz.

Zánovní repasovaná Tatra 815 byla zakoupena od firmy, která se přestavbou a modernizací hasičských vozů zabývá. Město přišla na zhruba 2,3 milionu korun. „Vůz splácíme na leasing. V Rožmitále zůstanou tři nákladní vozy, jedna cisterna bude garážovat v Hutích, další je určena pro SDH Starý Rožmitál," dodal starosta Rožmitálu Josef Vondrášek.