Účast na tomto kole byla velmi vysoká – závodilo celkem 37 týmů, z toho 10 týmů žen. V pěkně připraveném sportovním areálu proběhlo předchozí den také páté kolo Benešovské hasičské ligy a několik týmů věnujících se této lize se tak rozhodlo přenocovat a zaběhnout si také v neděli.

V základním kole se nejvíce dařilo mužům z týmu Chářovice B, kteří dokázali terče sestřelit v krásném čase 14,82 s. Další pěkné výkony předvedly Drahňovice, Chářovice A, Kotenčice, Sedlčany a Líchovy. Všechny tyto týmy postoupily do vyřazovacích soubojů přímo. O další postup se musely utkat Radětice s Bukovou, která po chybě na koši zapsala neplatný pokus, a také Záborná Lhota se Starosedlským hrádkem. Tato družstva předvedla naprosto identický útok s časem 16,45 s a o vítězi tak rozhodoval čas rychlejšího sestřiku. Ten měl s časem 15,70 s Starosedlský hrádek.

V mužském čtvrtfinále se nejprve utkaly Líchovy s Chářovicemi A. Líchovy v tomto souboji předvedly nejrychlejší útok dne a s časem 14,72 s postoupily tak do semifinále. V duelu Chářovic B proti Starosedlskému hrádku rozhodla špatně zapojená hadice do mašiny na straně Chářovic B, postoupil tedy Starosedlský hrádek. Neplatný pokus předvedly ve čtvrtfinále také Radětice, které nezapojily koš a vítězně tak ze souboje vyšly Drahňovice. V posledním rozstřelu porazily Sedlčany s časem 15,49 s Kotenčice.
V kategorii žen předvedly v základním kole nejrychlejší útoky ženy ze Zahořan s časem 18,03 s a ženy z Radětic s časem 18,71 s a obě družstva tak postoupila do dalších soubojů přímo. Ve čtvrtfinále se pak utkaly ženy z Rožmitálu pod Třemšínem se ženami z Líchov. S časem 18,47 s vyhráli Líchovy. V souboji Malých Přílep Modrých proti Zalužanům se smůla držela obou družstev. Po chybě na koši u Malých Přílep Modrých a chybě na rozdělovači u Zalužan nakonec z duelu vyšly vítězně ženy z Malých Přílep Modrých a to s časem 26,96 s.

V semifinálovém souboji žen z Líchov a Zahořan chyba zahořanské košíkářky a do finále tak postoupily ženy z Líchov. V něm je pak doplnily Malé Přílepy Modré, které s časem 18,94 s porazily ženy z Radětic. Ze souboje o třetí místo vyšly vítězně ženy z Radětic, které s časem 18,94 s překonaly ženy ze Zahořan. V mužském semifinále pak dokázaly Líchovy porazit Starosedlský hrádek a Drahňovice Sedlčany. O třetí místo se tak utkal Starosedlský hrádek a Sedlčany. Bronzovou příčku vybojovali s časem 15,57 s muži ze Sedlčan.

Finále žen ovládly ženy z Líchov, které útok dokončily v čase 18,10 s a rychlejší proudařka dokázala terč sestřelit dokonce v čase 16,98 s. Body za druhé místo tak připadly Malým Přílepům Modrým za čas 19,82 s. Déšť, který v malých přeháňkách doprovázel soutěž po celý den, bohužel získal největší sílu právě před posledním soubojem závodu, a muži tak museli své finále odběhnout v pěkné průtrži mračen. Více se dařilo mužům z Drahňovic, kteří stabilně běhají Benešovskou hasičskou ligu, a ti se tak mohli radovat ze svého prvního vítězství na Brdské lize. Druhé místo v sobotním závodě získali muži z Líchov.

Nejrychlejším proudařem pátého kola Brdské ligy se stal Marek Janoušek z Líchov, který dokázal terč sestřelit v čase 14,42 s. Nejrychlejší proudařkou se pak stala Věra Bažantová taktéž z Líchov s časem 16,98 s. Brdská liga pokračovala dvoukolem, které pořádalo SDH Líchovy společně s SDH Solopysky ve sportovním areálu v Solopyskách o uplynulém víkendu.