Starosta sboru dobrovolných hasičů Příbram 1 František Štefan vedení města vyčetl, že si hasiči takový přístup nezasloužili. "Nasazujeme životy za obyvatele, spoluobčany, a vy nám po těch 130 letech zrušíte jednotku?" prohlásil s odkazem na letitou tradici sboru, který podle něj po zrušení jednotky zanikne, protože bude bez techniky. "Když nemáme auta, tak to prostě dělat nemůžeme," podotkl Štefan.

Vedení města poukazuje na to, že jednotka Příbram 1 sídlí v pronajatých prostorách, které jsou navíc nevyhovující. Město by jí muselo pořizovat novou zbrojnici. U jednotky má sloužit 12 hasičů, je jich ale nyní jen devět. Další jednotka na Březových Horách má 24 členů, jednotky v Lazci a na Zdaboři mají po devíti hasičích. Reorganizaci podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) doporučuje i Hasičský záchranný sbor.

Zastupitel a bývalý místostarosta za ODS Ivan Šedivý míní, že jde o politické rozhodnutí. "Je to ostuda zastupitelstva," prohlásil. Kriticky se o návrhu městské rady vyjádřil také bývalý starosta za ČSSD Josef Řihák, podle nějž město ruší to, co bylo funkční. Hasiči jsou podle něj v současnosti stále potřebnější. "Podívejte se, co se děje ve světě. Mění se klima, dějí se různé věci," upozornil. Vařeka ale namítl, že hasiče z jednotky Příbram 1 nikdo nevyhazuje a počítá se s tím, že přejdou do březohorské jednotky.