Chvíle soustředění, připravit, pozor, start! Rozbalení hadic, kladivo, ta děsná stěna, kde stačí „jen" přehodit nohu a je to dobrý, projít dráhu s velkými plnými kanystry, odtáhnout do bezpečí figurínu vážící jako dospělý člověk a vyběhnout schodiště školní budovy, kde je konečně cíl. Kdo doběhne až tam, je prostě pašák. Kdo je nejrychlejší, stává se železným mužem (nebo ženou). Taková je nejtvrdší hasičská soutěž TFA (Nejsilnější hasič přežije), která se včera už počtvrté konala v areálu SOU a SOŠ Dubno.

Soutěž, se kterou před čtyřmi roky přišli sami studenti učiliště, si získává stále více příznivců. První ročník měl 20 závodníků, druhý 40, loňský 72 a letošní už 80.

Loni se škole podařilo získat finanční pomoc kraje a také od Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, které letos akci zaštítilo. Díky tomu mohlo učiliště zakoupit nové bariéry, figurínu, prostě všechno profi. „Akci letos podporuje ministerstvo školství. Zájem má i televize, takže je to posun o něco výš," říká ředitel školy Milan Lehocký.