Na této soutěži, která se skládá ze třech disciplín, své umění předvádí profesionální hasiči jednotlivých okresů v rámci Středočeského kraje a dále nejlepší družstva žen a mužů dobrovolných hasičů. Z okresu Příbram se do soutěže kvalifikovali jako vítězové okresní soutěže v Březnici muži SDH Líchovy.

První sobotní disciplínou byl běh na 100 metrů s překážkami. Vítězem dobrovolných hasičů se stal člen SDH Líchovy Jakub Čermák s vynikajícím časem 16,57 sekundy. Tento čas ho kvalifikoval do soutěže o absolutního vítěze středočeského mistrovství, kde proti sobě běží nejlepší profesionální a dobrovolní hasiči. I zde Jakub předvedl vynikající časy a stal se tak i absolutním vítězem krajské soutěže v požárním sportu v Kutné Hoře. V loňském roce se podobný kousek povedl Marku Švecovi.

Druhou sobotní disciplínou byla štafeta 4 x 100 metrů, kde se dobrákům z Líchovů příliš nevedlo. Béčkové kvarteto obsadilo ze 12 okresů 8. místo. Zlepšení měla přinést áčková štafeta, která bohužel svůj pokus nezvládla a připsala si neplatný pokus. Započítával se tak první pokus, což stačilo až 8. místo.

Pro dobrý celkový výsledek bylo potřeba zvládnout velmi dobře požární útok. A to se povedlo. Druhý nejlepší útok znamenal medaile za disciplínu a posunul SDH Líchovy na celkové třetí místo na Krajské soutěži v požárním sportu 2019.

František Čermák