VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z Mistrovství ČR v požárním sportu dorostu přivezli své úspěchy zástupci okresu

Příbramsko - Ve dnech 3. – 7. 7. 2013 probíhalo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu SH ČMS v požárním sportu. Na tuto nejvyšší republikovou soutěž se probojovali z krajského kola i tři zástupci okresu Příbram, kterými jsou dorostenci z SDH Sestrouň, dorostenky z SDH Petrovice a v kategorii jednotlivci okres Příbram reprezentoval Jakub Čermák z SDH Líchovy. Všichni již zmínění zástupci našeho okresu svými výkony ukázali, že patří k „hasičské" špičce ČR a že vzorně reprezentují nejen Středočeský kraj, ale hlavně okres Příbram.

9.7.2013
SDÍLEJ:

Dorostenky SDH PetroviceFoto: SDH Petrovice

Dorostenecké klání začalo sobotou 6. 7. 2013, na atletickém stadionu „na Střelnici," během na sto metrů s překážkami. Nejprve své síly s ostatními družstvy poměřila petrovická děvčata a nelze říci, že by si v silné konkurenci vedla špatně. Po součtu všech pěti časů zaujaly čtvrtou příčku v této disciplíně. Kluci ze Sestrouně zatím šetří své síly, aby mohli, tak jako děvčata, ukázat, co umí. Jejich chvíle přichází až v pozdním odpoledni, kdy jsou na programu právě dorostenecké rozběhy na sto metrů s překážkami. I oni ukazují svému okolí, že se mezi ostatními týmy neztratí a po součtu pěti časů si zapisují pět bodů za páté místo. Tím však dnešní radost nekončí. V kategorii dorostenců jednotlivců máme totiž na startu běhu sto metrů s překážkami ještě jednoho zástupce, a to Jakuba Čermáka. I on nezklamal svého trenéra a vybojoval si časem 17, 29 sekund jeden bod za první m sto ve své kategorii.

Neděle pak patřila především štafetám 4x100 metrů s překážkami, testům požární ochrany a nakonec požárnímu útoku. Jak Petrovičtí, Sestrounští, tak i Jakub začali již časně ráno testem požární ochrany. Po kontrole zodpovězených odpovědí slyšeli z úst rozhodčích všichni vytoužené slovo „nula". Opravdu nula, ale chyb, což znamená první místo a další bod a tím i o krok víc k úspěchu. Děvčata a Jakub teď mají pauzu a dění na stadionu se přesouvá na dorostenecké štafety 4x100 metrů s překážkami. Prvním pokusem si kluci ze Sestrouně zapisují čas 65,69 sekundy, který jim v celkovém hodnocení této disciplíny vynesl místo deváté. Ještě před polednem stihnou své štafety odběhat i dorostenky z Petrovic. Vsadily na jistotu a dokázaly svou štafetu dokončit v čase 67,06 sekund. V celkovém hodnocení této disciplíny jejich výkon stačil opět na nepopulární čtvrtou příčku.

V průběžném hodnocení se tedy dorostenci ze Sestrouně dělí o třetí až desátou příčku, dorostenky z Petrovic se dělí o příčku druhou až třetí a Jakub si stále hlídá své prvenství. Jako další na scénu přichází dvojboj jednotlivců. Časem 15,73 sekund si Jakub doběhl pro bronzovou medaili v disciplíně dvojboj a celkově tedy obsadil v celkovém hodnocení dorostenců jednotlivců na mistrovství ČR v požárním sportu dorostu krásné druhé místo z celkového počtu 42 kvalitních závodníků. Na poslední disciplínu, kterou je požární útok, nastupují jak děvčata, tak i kluci plni očekávání jak dopadne. Nejprve se na řadu dostávají děvčata z Petrovic - díky svému startovnímu číslu jedna. Na pohled dobrý, ale časově průměrný požární útok, při němž se časomíra zastavila na čase 32,69 sekund, je řadí na šestou pozici v této disciplíně.

Dorostenci ze Sestrouně dokončili svůj požární útok v čase 31,70 se kund a z této disciplíny si tedy zapisují místo čtvrté. V celkovém hodnocení mistrovství ČR v požárním sportu kategorie dorostenky družstva obsadila nakonec děvčata z Petrovic místo druhé z celkového počtu patnácti týmů a v kategorii dorostenci družstva obsadili kluci ze Sestrouně místo šesté z celkového počtu patnácti týmů. Nutno však podotknout, že konkurence ve všech dorosteneckých kategoriích je opravdu veliká a výsledky se mění s každým odběhnutým pokusem.
Radost byla veliká! Možná štěstí, možná vyrovnané výkony nebo podpora rodičů, fanoušků a všech našich příznivců přispěla k dobrým, někdy až neočekávaným, výsledkům všech reprezentantů našeho okresu. Právem jim tedy patří označení nejlepších týmů v požárním sportu a děvčatům z Petrovic a Jakubovi Čermákovy i titul vícemistrů ČR. Poděkování však patří i jejich trenérům, fanouškům (za velikou podporu), jejich obcím a dalším, kteří jim k jejich výkonům pomáhají. Málokterý okres se může chlubit tak úspěšnou reprezentací na mistrovství ČR v požárním sportu dorostu, jako okres Příbram. Veronika Šejbová, SDH Petrovice

„Všem závodníkům a jejich trenérům děkujeme za velice příkladnou prezentaci okresu, ale i kraje. Z jejich výsledků je vidět, že dlouhodobě patří mezi nejlepší hasiče a družstva v republice."

Jaroslav Petřina, starosta Okresního sboru hasičů Příbram

Autor: Redakce

9.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Antonín Barák.

Antonín Barák opět zazářil a věří, že Udine bude stoupat tabulkou

Životní pojištění, ilustrační foto

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Autorka knihy zmapovala zaniklé i zachovalé mlýny Sedlčanska

Sedlčany - Region Příbramska je obohacen o další knihu, kterou ocení nejen historikové a odborná veřejnost. Novinku Vodní mlýny Sedlčanska na prahu modernizace od Šárky Maškové Janotové ze Sedlčan si mohli nechat první zájemci podepsat v pátek 8. prosince v Městském muzeu v Sedlčanech při slavnostním knižním křtu a autogramiádě. Více nám o publikaci řekla mladá autorka v rozhovoru.

Předávání Betlémského světla před kostelem zpestří živý betlém

Sedlčansko /FOTOGALERIE/ - Skauti opět přivezou Betlémské světlo, symbol míru a přátelství, do České republiky. Lidé budou mít možnost vzít si jej do svých domácností také na Sedlčansku. Zásluhu na tom mají v regionu skauti z Kosovy Hory a turistický oddíl mládeže Jeleni Sedlčany. Lidem umožní po několik dnů rozsvítit petrolejku, lucernu, hřbitovní nebo klasickou svíčku. 

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

Výstava betlémů se letos zaměřila na Tři krále

Příbram /FOTOGALERIE/ – Už po sedmadvacáté jsou v prostorách Galerie Františka Drtikola vystavené ty nejzajímavější a nejhezčí příbramské betlémy ze sbírek Hornického muzea Příbram i od soukromých vlastníků. Obdivovat je můžete až do 7. ledna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT