Aby sem však v noci na 1. května mohly odletět čarodějnice ze všech koutů Česka, potřebují to správné létající koště. A ne každý asi doma vlastní Nimbus 2000. V době uzavřených obchodů, i toho v Příčné ulici, kam chodí pro potřeby knižní Harry Potter, stačí k výrobě koštěte vhodného k letu však málo.  

„Pokud doma nemáte nevyužitou dřevěnou násadu, stačí zajít do lesa a nalézt odpovídající kousek větve,“ říká dekoratérka z Častolovic na Rychnovsku Michaela Kašparová. A když už je člověk v lůně přírody, přibalí si k větvi dostatečné množství březových proutků, „Ty poté zkrátíme asi na metr. Dále pak potřebujeme provázek či drátek, nůžky, trpělivost a šikovné ruce,“ dodává Michaela Kašparová když rovná proutky vedle ideálně dlouhé a tlusté větve.

Březovými proutky poté dekoratérka obalí větev tak, že ty jsou asi na 20 centimetrech budoucího koštěte. Pak si bere do ruky motouz, kterým proutky s „násadou“ pevně spojí. „Aby bylo koště pevnější a za letu tolik nevibrovalo, je dobré poté na další část použít místo provázku pentli,“ říká „čarodějnice z Častolovic“ když obepíná další část koštěte žlutou stuhou.

Poté už stačí vzít nůžky a na obou koncích začistit vrbové proutky tak, aby se budoucí čarodějnice nemusela za výtvor, který ji povětšinou doma vytvoří její muž, stydět. A co dál? „Dál už stačí jen nasednout a odletět,“ dodává žena pod jejímiž šikovnýma rukama bylo létající koště hotové za necelé čtyři minuty.