Hronov byla velká neznámá a to nejen z pohledu cestování. Nicméně Příbramským se podařilo vyklepat z nohou únavu z dlouhé štreky a od začátku Hronov mleli. „Trenéři v šatně nás nabádali k tomu, abychom do zápasu vstoupili aktivně, protože soupeř má výborný pohyb. Určitě nám pomohl úvodní rychlý gól a celkově se nám povedla celá první třetina, což nás uklidnilo, do dalšího průběhu zápasu,“ pochvaloval si obránce David Zdeněk.

Třiadvacetiletý bek byl režisérem úvodního dějství, kdy dvěma góly otevřel skóre a na další v přesilovce přihrál Gengelovi. Středočeši odcházeli z ledu s luxusním vedením 4:0. Velkou pochvalu zasloužil i realizační tým, který hokejisty Příbrami výborně připravil na utkání s Hronovem. Prostřední dějství nabídlo nejvyrovnanější část celého zápasu. Ve 28. minutě udělal Gengel druhý krok směrem k hattricku.

Příbram představila při výhře v Písku i nové dresy
Dobrý vstup. Příbram s přehledem vyhrála na úvod v Písku

Další lavina zasypala Hronov v závěrečné dvacetiminutovce. Tentokrát ji řídil matador Gengel, který nejprve zkompletoval hattrick a následně vrátil gólovou přihrávku Havlínovi z první třetiny. Kanonáda Příbrami se nakonec zastavila na číslovce devět. „Že jsme vstřelili devět branek, je výborná týmová vizitka, i když jsme v zápase udělali mnoho hloupých vyloučení, která by nás v dalších zápasech mohla mrzet. Je třeba se z toho ponaučit,“ zhodnotil objektivně Zdeněk, který odcházel ze zápasu s bilancí 1+2. „Napadalo tam více gólů a to je super! Snad jsme si to nevystříleli na další zápasy,“ dodal vzápětí.

Příbram se díky vysokému vítězství dostala po dvou kolech do čela druhé ligy a domů se tak mohla vracet výborně naladěna. „Určitě to je super pocit, byli bychom rádi, kdybychom takto pokračovali nadále a drželi se na špici tabulky,“ liboval si příbramský bek.

Hlavní trenér příbramských hokejistů Pavel Marek.
Nejkvalitnější ročník druhé ligy začíná. Soutěž bude velmi těžká, ví kouč Marek

Až na Brzáka se Zedkem a gólmana Šorfa si minimálně jeden kanadský bod připsali všichni hráči. „Do zápasu jsme šli s tím že, chceme vyhrát a odvézt si zpět domů tři body, což se nám také podařilo. Naštěstí si cesty umíme zpříjemnit okresním přeborem, takže nám cesta krásně utekla,“ žertoval dobře naladěný Zdeněk.

Hronov – Příbram 0:9 (0:4, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 4. Zdeněk (šinágl, Jelínek), 7. Zdeněk (Káník, Hasman), 16. Gengel (Havlín, Zdeněk), 20. Šinágl (Josefus, Hasman), 28. Gengel (Saňa, Hasman), 48. Káník (Hasman, Saňa), 49. Gengel (Eret, Šinágl), 53. Havlín (Gengel, Šinágl), 54. Matějka (Pinkas, Furch). Vyloučení: 7:9. Využití: 0:3. Rozhodčí: Šmika – Všetečka, Hofman. Diváci: 244.

Příbram: Šorf – Jelínek, Saňa, Zedek, Havlín, Zdeněk – Brzák, Eret, Furch, Matějka, Pinkas, Josefus, Hasman, Káník, Gengel, Šinágl.