Mladá Boleslav se utkala s Pardubicemi v rámci 32. kola v neděli 12. prosince. Domácí bruslaři brzy prohrávali, gólem Tomáše Pospíšila ale rychle srovnali. Dynamo si však postupně vystřílelo třígólový náskok, který mírnil na konečných 2:4 Alex Lintuniemi. K bodům nepomohla mladoboleslavským hokejistům ani dobrá myšlenka, která se za utkáním skrývala.

Pozorný divák totiž nemohl přehlédnout, že bruslaři hráli v netradičním úboru. Dresy měly šedou barvu a úpravy se dočkal i lev na hrudi. Na hlavě měl nezvykle čelní zrcátko, které při své práci používají lékaři z oddělení ORL. Hokejisté tak už počtvrté podpořili mladoboleslavskou Klaudiánovu nemocnici, konkrétně právě oddělení ušní, nosní a krční.

„Zápasy, kterými můžeme něco podpořit, jsou super. Klidně bych ji hrál i víc. Bohužel tu teď nemůže být více diváků, což je škoda,“ hodnotil na klubovém webu útočník Pavel Kousal.

O hrané dresy se mohli zájemci už před zápasem utkat v internetové aukci. Ta běžela deset dní a v konečném součtu vynesla 81 395 korun! Fanoušci si mezi sebe rozdělili 26 trikotů, přičemž nejvíce si vážili kapitánského úboru Martina Ševce, který přišel na rovných deset tisíc. Po pěti tisících se pak vydražily ještě dresy Marise Bičevskise, Jana Eberleho, Adama Jánošíka, Jakuba Kotaly a střelce druhé branky Alexe Lintuniemiho.

Pomoc boleslavských hokejistů tím ale nekončí. Klub přidá k vybrané částce ještě výtěžek z prodeje kalendářů na rok 2022. Za celou částku se pak do nemocnice zakoupí pulzní oxymetry, které se na ORL používají k okamžitému, bezbolestnému a přesnému měření saturace krevního hemoglobinu kyslíkem.

Spolupráce mezi bruslaři a Klaudiánovou nemocnicí je však ještě silnější. Podobná akce se uskutečnila v předvánočním čase už počtvrté a klub navíc v uplynulých dnech podpořil i dětské centrum, které při nemocnici funguje. Spolumajitel klubu Jan Plachý, generální manažer Jan Tůma a hráči Petr Šidlík a Adam Jánošík předali vedení dětského centra šek v hodnotě 70 tisíc korun a děti podarovali klubovými tričky.

Ve vánočním čase ale pomáhají i další hokejové kluby. Peníze na charitu vyberou také kladenští Rytíři, kteří dlouhodobě podporují komunitní centrum Vítej, starající se o osoby s autismem.

Klub Jaromíra Jágra měl ve světle modrých vánočních dresech hrát původně pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně, po odložení akce se ale rozhodl je obléknout alespoň na rozbruslení před utkáním s Hradcem Králové. Trikoty se zimními motivy a upraveným logem se draží v internetové aukci. Polovinu výtěžku pošlou Rytíři na konto komunitního centra Vítej a druhou polovinu vybrané částky použije klub k uhrazení nákladů spojených s odloženým Winter Hockey Games.