Černošičtí rozehráli duel lépe než soupeř a dvakrát se ujali vedení. Ve druhé třetině ale fauly a následnými reakcemi na výroky rozhodčího Čápa nastřádali málo vídaných 76 trestných minut. A domácí snažící se o odčinění minulé potupy v Příbrami nepohrdli. V početní výhodě, většinou dokonce dvojnásobné, nastříleli všech pět svých gólů.

„K panu rozhodčímu bych se nechtěl vůbec vyjadřovat," poznamenal k utkání trenér Černošic Luděk Záhorský. „Nevím, co k tomu říct. V zápase, na který jsme se těšili, to byla patnáct minut dobrá svižná hra. Pak už to nemělo s hokejem nic společného. Třetí třetina se dohrávala pouze z povinnosti," shrnul své dojmy Záhorský, podle kterého se nejednalo o nikterak vyhrocené utkání. „Nešlo o žádné sprosté komentáře, jen otázky, za co byli hráči vylučováni," nechápal ani s odstupem času osobní tresty (celkem pět) pro své hráče.

Domácí kouč Jan Boháček byl trochu jiného názoru, šlo podle něj o střet rozhodčího s egem černošických hráčů. „Poté, co jim ve druhé třetině odpískal jeden dva fauly, začali se s ním hádat, což nemá žádný sudí rád. Přestože začal rozdávat tresty, pořád za ním jezdili, třískali dveřmi a hokejkami. Kdyby to přijali a hráli hokej, nemohlo se to stát," vrátil se trenér Mělníka k úseku hry, ve kterém se jeho tým dostal po nervózním vstupu do utkání pohodově na koně. „Využité přesilovky nám zvedly sebevědomí. Přestože nás ve třetí třetině Černošičtí mačkali, měli jsme už zápas pod kontrolou," dodal Boháček.

Na čele soutěže se tentokrát bodové rozestupy nezměnily. Vedoucí Benešov se po porážce v Černošicích vrátil na vítěznou vlnu. Proti Rakovníku si rozhodující náskok vytvořil třemi góly ve vydařené prostřední části. Hosté v přesilovkách ještě porážku zmírnili a v závěru utkání, plném nervozity a faulů, byla k vidění i potyčka Starce s Chvojkou.

Druhé Slaný slaví sedmou výhru v řadě. V přestřelce s posledním boleslavským béčkem Lvi nejdříve přišli o dvoubrankový náskok, závěrečnou trefou do prázdné brány ho ale opět získali.

Ve vyrovnaném boji o osmičku pro play-off ztratily vedle Rakovníka také Jesenice a Příbram. Ta nenavázala na minulou suverénní výhru nad Mělníkem a nejtěsnějším rozdílem padla ve Vlašimi. Nováček z Žabonos měl nakročeno k první výhře od listopadu, třígólový náskok ale po stíhačce královédvorských hokejistů dotáhl nakonec jen k bodu.

Krajská liga, 18. kolo

Vlašim – HC Příbram 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 23. a 36. Kucharčík, 46. Dušek – 24. Mácha, 49. Chudý. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1.

Mělník – Černošice 5:2 (0:1, 5:1, 0:0)
Branky: 24. a 34. Prejza, 30. a 31. Šubrt, 36. Novotný – 8. Veselý, 25. Jobek. Vyloučení: 7:14, navíc Staněk, Teubner, Vladyka, Mráz 10 min OT, Hofmeister (všichni Černošice) 10 a do konce utkání. Využití: 5:0.

Jesenice – V. Popovice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Formánek – 34. Morava, 56. Lucker.

Benešov – Rakovník 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)
Branky: 3. Burian, 16. Sládek, 23. Fedoročko, 37. Starec, 39. Holánek – 13. a 49. Gebhart, 52. Krejčí. Vyloučení: 9:8, navíc Janák (Ben.) 10 minut OT. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0.

Slaný – Mladá Boleslav B 7:5 (2:1, 3:2, 2:2)
Branky: 8. Kratochvíl, 9. Kubinčák, 24. Lapáček, 36. Ujfaluši, 39. Sekerka, 53. Frolík, 60. Malát – 10. a 60. Tregl, 26. a 46. Protivný, 33. Rovný. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1.

Žabonosy – Králův Dvůr 3:4 SN (1:0, 2:1, 0:2)
Branky: 20. a 31. Beňovský, 36. Skokan – 40. Vodička, 53. Klaus, 56. Vlček, rozh. nájezd Novotný.

Krajská soutěž

Dohrávka 13. kola: Čáslav – Kutná Hora 4:1.
18. kolo: Hořovice – Poděbrady 6:2, Kralupy n. Vl. – Hvězda Kladno 6:5, Neratovice – Sedlčany 5:2, Žilina – Zlonice 1:7, Čáslav – Božetice 10:1, Příbram – Žebrák 5:7.

1. Neratovice 17 14 1  2 12­3:43  43
2. Čáslav 17 14 1  2 10­8:41  43
3. Kutná Hora 16 12 1  3  9­4:32  38
4. Poděbrady 17 11 2  4  8­4:57  37
5. Božetice 17 11 0  6  8­0:72  33
6. Kralupy n. V. 17  8 1  8  6­5:59  26
7. Žebrák 16  8 1  7  7­7:77  25
8. Sp. Příbram 17  5 2 10  7­4:86  18