Až od vyrovnávacího gólu v desáté minutě jste byli horší. Co se stalo na začátku?
Prvních deset minut bylo nic moc, tam nás soupeř zaskočil. Následně ale nám tam napadaly nějaké góly a na hře to bylo znát a utkání se otočilo v náš prospěch. Hodně klukům se ze začátku nedařilo bodovat nebo skórovat. Jsem rád, že se teď chytli a že jsme dali i nějaké branky pro diváky. Potřebujeme to všichni, ne jenom já.

Desetiminutovka ve druhé třetině byla z vaší strany smrtící. Dali jste v ní čtyři góly a zlomili zápas. Co bylo z vašeho pohledu klíčové?
Důležité bylo, že když jsme dostali gól, tak jsme na něj dokázali ihned odpovědět a v jednom střídání dali dvě branky.

Při gólu na 2:1 jste předvedl efektní otočku o 360 stupňů. Měl jste to v plánu?
Jeden ze soupeřů mi přihrál, najednou jsem byl sám. Viděl jsem, že na mě zprava někdo jde, tak jsem si udělal kličku na bekhend, vystřelil a puk spadl do brány. Díky bohu za to.

U závěrečného gólu zápasu jste opět ukázal hbité a šikovné ruce. Jste hračička?
Tak to určitě. Spoluhráči by potvrdili, že tohle ke mne pasuje. Opakovala se stejné situace jako ve druhé třetině. Puk se ke mně odrazil, hodil jsem si ho na forhend a poslal nahoru pod horní tyč. Gólman byl dole.

V přípravě jste doma neprohráli. Značí vám série bez prohry, že během sezony uděláte z domácího stadionu nedobytnou pevnost?
Určitě bychom toho chtěli docílit. Doma by se mělo vyhrávat. Kádr máme silný. Chceme, aby sem soupeři nejezdili pro body, a když už tak alespoň s modřinami a podobně. Rozhodně doma chceme vyhrávat.

V prvním přípravném utkání v Písku jste prohráli. Chtěli jste jim v odvetě porážku vrátit o to víc?
U nich nás zaskočili. Byli rychlejší, lépe bruslili, taky využili domácího prostředí. Teď se ale vezeme na vítězné vlně a jsme rádi, že jsme je porazili. Dvakrát s někým prohrát před začátkem ligy by nebylo nic dobrého. Takhle jsme se alespoň připravili na sezonu.

Příští týden vás čeká ještě generálka v Letňanech. Co od tohoto duelu očekáváte?
Sami nevíme. Jedná se o úplně nového soupeře, kterého neznáme. Do utkání ale půjdeme naplno, stejně jako do každého jiného, a snad s vítězným koncem pro nás.

První ostrý zápas máte potom až 18. září. Není pro vás na škodu, že budete mít takhle dlouhou pauzu?
Vůbec ne. Přípravných zápasů bylo hodně. Natrénovali jsme si všechno, co potřebujeme. Samozřejmě jsou věci, které musíme vypilovat a hodně. Že budeme mít delší pauzu, nám nevadí. Holt budeme trénovat a ve formě.

Co budete pilovat? Přesilovky, které se vám proti Písku moc nedařily?
Přesně tak. Skórovali jsme z jedné a ještě se nejednalo o pořádnou přesilovkovou akci. Takže ty rozhodně. Ty jsou rozhodující. Na nich rozhodně zapracujeme.