Ráz utkání určil už hned začátek zápasu. Příbram v úvodní desetiminutovce promrhala velké tutovky a Piráti se následně vzpamatovali a začali mít navrch. Zákroky brankáře Altrichtera ale domácí podrželi. Chomutov pak začal mít postupně navrch. Od prostředního dějství už ale na ledě vládl.

„Odehráli jsme dobře jen první třetinu. Kdybychom v ní dali gól, asi bychom domácím utkání znepříjemnili, což se ale nestalo a domácí byli ty dvě třetiny lepší a výhru si zasloužili,“ uznal příbramský kouč Radek Bělohlav. Jeho protějšek na střídačce Chomutova Petr Martínek přiznal, že o první přestávce musel na domácí hráče zvýšit hlas. „Nebyla tam ideální hra od našich obránců, kteří zbytečně přidržovali puky,“ podotkl domácí kouč.

Piráti pak definitivně zlomili utkání úvodním gólem Veselého, pak už na ledě dominovali, zatímco Příbram se spíš hledala a matně se pokoušela navázat na předchozí vítězné zápasy. Naopak předvedla spíš mdlý výkon a zaslouženě prohrála 1:5. O čestný gól hostů se postaral Josef Hasman.

Chomutov – Příbram 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Branky: 21. Veselý (Březák, Kadeřávek), 35. T. Svoboda (Hübl, Zajíček), 40. T. Svoboda (Hübl, Březák), 45. Eret (Tůma, Altrichter), 54. Tůma (Eret, Záruba) - 49. Hasman (Kafka, Jelínek). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 1 493. Rozhodčí: Zeliska – Jurak, Teršíp.

Chomutov: Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Seemann, Záruba, Váchal, Havel – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Koblížek, Veselý – Chrpa, Mála, Zajíček.

Příbram: Tichý – Saňa, Krejčí, Zdeněk, Jelínek, Havelka, Patzelt – Gengel, Kolda, Kafka – Hasman, Josefus, Bednařík – Chlouba, Duchan, Bečvář – Pětník, Mařík.