Základní část nejvyšší středočeské soutěže o víkendu uzavřela svou úvodní polovinu. Ruská ruleta našlapané skupiny západ postavila do role lídra slánské Lvy.

Útočně naladěná parta trenéra Kameše při zaváhání konkurentů dokonale zúročila divokou výhru nad Královým Dvorem, která byla pátou v řadě a osmou z posledních devíti kol.

„Vytvořila se zde dobrá parta. Dobře trénujeme. Pokud se sejdeme v plném počtu, věřím, že dokážeme porazit každého,“ komentoval kouč Vladimír Kameš příznivé výsledky nedlouho předtím, než tým stanul rozdílem skóre před dalšími dvěma v čele tabulky. Počtem nastřílených gólů s průměrem přes pět a půl jsou Slánští bezkonkurenční v celé soutěži. Proti Dvoru tým svou normu ještě překročil, inkasovaná šestka tak byla opravdu jen drobnou vadou na kráse.

„Náš cíl? Ten nejvyšší,“ netají se Kameš podle všeho právem přáním navázat na sezonu 16/17, kdy se Lvi prokousali až do finále.
Ani dvoubrankové vedení po čtyřiceti minutách neudrželo na prvním místě déle než týden mělnický Junior. Černošičtí se sice nechali zaskočit v úvodním střídání první i druhé třetiny, ve třetí ale stejnou mincí opláceli. Obrat pak dokonali v poslední minutě prodloužení.

Plekanec rozhodl srdcem. Hrát bude za Kladno, pomůže i Kometě

Šanci na návrat do čela tabulky nevyužila Příbram. Na jejím výkonu jako by se podepsal týden starý nezdar v Popovicích. Prohospodařené dvě třetiny už tým doma proti Rakovníku nedohnal, přestože se po přeskupení útoků dokázal za stavu 0:3 vrátit do zápasu.

Na východě se hrál šlágr kola v Čáslavi. O její dostižení si rozjetí hosté z Velkých Popovic museli nechat leda zdát. Letci po dvou porážkách v řadě zabrali a po až překvapivě jednoznačném výsledku si po téměř měsíci připsali plný počet bodů.
Za výkon, který na rozdíl od minulého potěšil trenéra Topola, domácí sklízeli odměny především v prostřední třetině. To do brány kozlů nasázeli čtyři góly v rozmezí čtrnácti minut.

Role nejbližšího pronásledovatele Čáslavi se návratem na vítěznou vlnu v duelu s Kutnou Horou znovu chopily Poděbrady.
Třetím tříbodovým ziskem v řadě se z posledního místa odporoučela Vlašim. Proti Žabonosům se tak stalo hlavně proto, že Rytíři dokázali bleskově odpovědět na oba góly soupeře. Ve třetí části si s jistým Holánkem v zádech zápas pohlídali.

Důvod ke spokojenosti měl po čtyřech zápasech také tým druhého z bratrské dvojice. Benešovský Lev Lukáš Holánek přispěl k čtyřbrankovému náskoku nad béčkem Boleslavi. Čtvrtou vzájemnou výhru v řadě pak nezhatilo ani snížení hostů v přesilovkách. Vedle autora hattricku Tadeáše Kočího byl strůjcem výhry při své premiéře za Benešov teprve osmnáctiletý brankář Daniele Brugioni.

Jaromír Jágr potvrdil novou posilu Kladna, Tomáše Plekance. Ten bude zároveň hostovat v dresu Komety Brno. Posílí Rytíře i americký obránce James Wisniewski?
Jágr nevyloučil příchod Wisniewskiho, ale až po Novém roce

Krajská liga

11. kolo: Příbram – Rakovník 4:5 (43. a 59. Gengel, 42. Svoboda, 57. Mikeska – 14. a 53. Hegenbart, 22. Okegawa, 37. Hulcr, 53. Tolkner), Černošice – Mělník 6:5 PP (8. a 45. Hofmeister, 44. a 64. Šalamoun, 17. R. Formánek, 48. Staněk – 1. a 21. Šubrt, 27. A. Janele, 38. Prejza, 45. Škarohlíd), Kralupy – Neratovice 3:2 SN (5., 10. + rozh. nájezd Balada – 38. a 54. Macek), Poděbrady – K. Hora 5:2 (17. Cafourek, 21. Příhoda, 29. Rindoš, 40. Hrdina, 57. Pojkar – 32. Beran, 54. M. Jelínek), Slaný – K. Dvůr 8:6 (3., 14., a 17. Sekerka, 11. Vodička, 35. Kasala, 38. Tuček, 56. Frolík, 57. Malát – 6. a 57. Veber, 48. a 60. Sagan, 1. Pánek, 51. Šnaidauf), Vlašim – Žabonosy 6:2 (7. a 23. Slabý, 36. a 50. Herwig, 28. Trpišovský, 46. J. Kučera – 22. Beňovský, 34. Mejzr), Benešov – M. Boleslav 5:3 (18., 26. a 55. Kočí, 20. Holeš, 22. Holánek – 27. a 36. Vajsejtl, 34. Bartoš), Čáslav – V. Popovice 7:1 (45. a 48. T. Pipek, 28. a 59. Borovanský, 27. Kraučuk, 36. Sladký, 40. L. Muras – 60. Kučera).

Krajská soutěž

11. kolo: Rakovník B – Benátky B 4:5 PP, Mníšek – Hvězda Kladno 3:5, Žilina – Černošice B 7:4, Solopisky – V. Popovice B 5:1, Sedlčany – Příbram 99 5:4 SN, Kolín B – Zlonice 16:2, Sp. Příbram – Žebrák 4:5, Božetice – Hořovice 7:6.