Ve druhém kole Příbram prohrála doma 5:7. Tehdy doplatila na špatný vstup do utkání, když během pětadvaceti minut čtyřikrát inkasovala. Něco podobného se opakovalo i nyní. Kolínští položili základ ke svému vítězství mezi devátou a dvanáctou minutou první třetiny, kdy si zásluhou branek Stehlíka, Martínka a Simeráda vypracovali tříbrankový náskok. „Bohužel se nám to opakuje už třetí zápas po sobě. S předchozím vzájemným duelem s Kolínem to ale nelze srovnávat, jednalo se o úplně odlišný zápas,“ uvedl trenér Jan Tlačil starší, jehož tým se ale v dalším průběhu dokázal i přes špatný začátek vrátit zpět do hry.

Hlavní zásluhu na tom měl trenérův syn Jan Tlačil mladší, který dvěma góly na přelomu první a druhé periody (17. a 23.) dostal Příbram na dostřel. „Za stavu 3:2 jsme dostali soupeře pod tlak, ten začal zmatkovat a my nebyli daleko od vyrovnání, případně od toho, abychom duel otočili,“ líčil kouč.

Jenže necelou minutu a půl před druhou sirénou Kolín znovu odskočil, když Šafránek z přesilovky zvýšil na 4:2. Právě efektivita domácího týmu v přesilovkách se ukázala jako rozhodující, jelikož v početní výhodě se prosadil celkem třikrát. „V dnešním hokeji hrají přesilovky klíčovou roli,“ potvrdil příbramský trenér.

V závěrečné části už se na výsledku nic nezměnilo a tak museli příbramští hráči skousnout třetí porážku v řadě. „Chybělo nám trochu více štěstí, ale věřím, že se opět vrátíme na vítěznou vlnu,“ doplnil své hodnocení Jan Tlačil starší.

SC Kolín – HC Příbram 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)

Branky: 9. Stehlík, 9. Martínek, 12. Semirád, 29. Šafránek – 17. a 23. Jan Tlačil ml.

HC Příbram: Mičán – Brzák, Čurda, Hlaváček, Holý, Chlouba, Jindra, Josefus, Káník, Kolouch, Mašek, Panna, Rittig, Rohlík, Saňa, Straka, M. Svoboda, P. Svoboda, Jan Tlačil ml.